Marek Dyjak zagrał koncert w Łodzi w czwartkowy wieczór (4 kwietnia). Dyjak wystąpił w łódzkim klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29).

Artysta, pojawił się na scenie punktualnie o godzinie 19-ej i od razu rozpoczął występ. Muzyk który promuje obecnie swoje najnowsze wydawnictwo „Dyjak Gintrowski” zgromadził w klubie niemal komplet publiczności.

Marzena Niedźwiedź na koncercie Marka Dyjaka w Łodzi
Tak na koncercie Marka Dyjaka w łódzkim klubie Wytwórnia bawiła się Marzena, która wygrała bilety w naszym konkursie

Występom Dyjaka od zawsze towarzyszył klimat skupienia, swoistej medytacji. Jakże przyjemnie było zatem nie oglądanie osób wymachujących telefonami komórkowymi – to obecnie naprawdę nieczęsty widok. Te kilka nieśmiało wyjętych i prędko schowanych wymaga co prawda odnotowania nie jest w stanie zmącić jednak ogólnego klimatu panującego wczoraj w Wytwórni. Drobny niesmak pozostawili po sobie jedynie wulgarni głośno zachowujący się podchmieleni mężczyźni niezauważeni chyba wyłącznie przez obecną na sali ochronę.

Sam występ oczywiście na najwyższym poziomie. Przeboje Gintrowskiego w wykonaniu Dyjaka brzmią genialnie a okraszone w końcówce występu perełkami takimi jak „Złota ryba” czy zagrana na bis „Piosenka w sama porę” u nie jednego mogą wywołać ciarki na plecach. Już nie możemy doczekać się kiedy Marek Dyjak kolejny raz wystąpi w naszym mieście!

Tekst: Łukasz Ratajczyk
Zdjęcia: Agata Kopańska