HAPPYSAD – MÓW MI DOBRZE TOUR (GOŚĆ: HENGELO)

Harmonogram wieczoru:
18:00 Otwarcie drzwi
19:00 koncert Hengelo
20:10 koncert Happysad 

Bilety na miejsca stojące na płycie: 55 zł z kartą zniżkową / 59 zł bez karty zniżkowej; 65 zł w dniu koncertu z kartą zniżkową / 69 zł w dniu koncertu bez karty zniżkowej

Balkony: 85 zł z kartą zniżkowa / 89 zł bez karty zniżkowej

Z okazji dziesięciolecia płyty „Mów mi dobrze” – czwartej w dyskografii Happysad, a pierwszej, która w historii zespołu zyskała status platynowej płyty – w lutym 2019 nakładem Mystic Production ukaże się edycja winylowa w nowej, zremasterowanej przez Leszka Kamińskiego wersji, i w nowej, choć starej okładce (była to jedna z pierwszych propozycji okładki, ostatecznie zwyciężył wówczas inny projekt). Dziesięcioleciu „Mów mi dobrze” zespół Happysad postanowił zadedykować także najbliższą trasę koncertową, która rozpocznie się 8 lutego 2019 w Krynicy, a zakończy w połowie kwietnia koncertami w Irlandii.

– Moment pracy nad tym materiałem to absolutny wystrzał energii, jaką dała nam wtedy praca z nowym wydawcą, Mystic Production, nowy muzyk – Daniel Pomorski, nowa podwarszawska, chłodna (ale przytulna) sala prób, której stworzenie było naszym marzeniem i priorytetem oraz wiosna po długiej, nieprzyjemnej zimie. Wpuszczenie jej do próbowni było dla nas zastrzykiem endorfin i haustem weny. Chyba nigdy tak łatwo i szybko nie pracowaliśmy świadomie nad płytą – podsumowuje powstawanie płyty „Mów mi dobrze” Łukasz Cegliński, gitarzysta Happysad.

„Mów mi dobrze” świetnie znosi koncertową próbę czasu. „W piwnicy u dziadka”, „Taką wodą być” i „Nie ma nieba”, osiadły w koncertowym repertuarze zespołu niemal na stałe. Tym razem z okazji okrągłej rocznicy jej nagrania będzie można usłyszeć na żywo także rzadziej grane utwory z tego krążka. Wiosenna trasa została więc nazwana „Mów Mi Dobrze Tour 2019”, ale nie tylko utwory z tej płyty pojawią się na trasie. W końcu „Mów mi dobrze” to nieco ponad 40 minut muzyki, a klubowe koncerty Happysad trwają zazwyczaj nieco ponad dwie godziny.

Koncerty Happysad słyną już z współdzielenia sceny z gośćmi specjalnymi: młodymi, obiecującymi zespołami. Tym razem będzie to zespół Hengelo.

Hengelo to muzyczna opowieść, tworzona przez pięciu muzyków ze Śląska. Każdy z nich wniósł do zespołu zupełnie różne doświadczenia dźwiękowe, które zdobywał w różnych muzycznych rejonach. Połączenie pomysłów i inspiracji zaowocowało stylem, w którym słuchacz dostrzeże wpływy muzyki lat osiemdziesiątych, rocka, nowoczesnej alternatywy, a nawet trochę jazzu.

Zespół zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty, której premiera jeszcze tej wiosny, i wystąpi na naszej scenie w składzie: Mateusz Konieczny (wokal), Robert Zając (gitara basowa), Paweł Palej (gitara), Łukasz Kozera (klawisze), Jacek Brzezina (perkusja).

Zdjęcie tytułowe: Stanisław Wadas | Eventpack.pl