ANIA DĄBROWSKA – THE BEST OF (SUPPORT: ROBERT CICHY)

Bilety: 
I pula do wyczerpania: miejsca stojące 75 zł z kartą zniżkową / 80 zł bez karty zniżkowej;

Ania Dąbrowska to artystka, która od wielu lat prężnie działa na polskiej scenie muzycznej. Pod koniec 2017 roku wydała album zatytułowany „The Best Of”, który poniekąd podsumowywał jej dotychczasową twórczość. Wiosną 2018 roku mogliście zobaczyć i usłyszeć Anię na wyprzedanym koncercie w Wytwórni. Tej wiosny piosenkarka powraca do Łodzi, by ponownie napełnić swoich fanów niesamowitymi emocjami i energią płynącą z jej piosenek!

Dąbrowska to nie tylko obdarzona pięknym, matowym i ciepłym głosem wokalistka, ale także kompozytorka, producentka i autorka tekstów. Za muzyczne osiągnięcia wyróżniono ją wieloma nagrodami, w tym aż dziewięcioma Fryderykami. Wrodzony talent artystki do tworzenia piosenek o miłości docenili również producenci filmowi, a widzowie mogli usłyszeć jej piosenki promujące następujące komedie romantyczne: „Nigdy nie mów nigdy” (2009), „Porady na zdrady” (2017) czy ostatnio „Serce nie sługa” (2018) w reżyserii Filipa Zylbera.

Utwory Dąbrowskiej o poszukiwaniu miłości łączą w sobie zabawę i trzeźwe spojrzenie na współczesne związki. Nie da się zaprzeczyć, że muzyczne love story w wykonaniu Ani Dąbrowskiej zawsze chwyta za serce już od pierwszych dźwięków.

Supportem Ani Dąbrowskiej będzie gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent – Robert Cichy, który od 2004 roku stale współpracuje z artystką. Muzyk udzielił się na ponad 50 płytach polskich wykonawców. Na swoim koncie ma także współpracę z Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem, komponował dla Piotra Zioły, był producentem płyt Marceliny, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.

9 lutego 2018 roku Robert Cichy wydał swoją autorską płytę zatytułowaną „SMACK”, której jest producentem, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Płyta, dla której punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe, wzbogacona jest także o nieco mocniejsze bity.

Album zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów. Materiał z płyty „SMACK” otworzy wieczór 6 kwietnia, a Robert Cichy wystąpi w towarzystwie swojego zespołu: Asia Glubiak – perkusja oraz Irena Filuś – skrzypce

Zdjęcie tytułowe: Sebastian Szwajkowski