KRZYSZTOF ZALEWSKI

 

 

Organizator: Good Taste Production
Bilety: miejsca stojące 79 zł [pula I], 99 zł [pula II]; miejsca siedzące na balkonie 129 zł. Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt.

Krzysztof Zalewski, to prawdziwa sceniczna bestia. Przekonał się o tym każdy, kto był kiedyś na koncercie artysty. Wokalista, muzyk i kompozytor ogłasza marcową trasę, która podsumowuje jego dotychczasowe koncertowe poczynania, ale co najważniejsze, podczas koncertów fani będą mogli usłyszeć premierowe utwory zapowiadające nową płytę.

Potrzeba kontaktu z publicznością to nieodłączny element życia Krzysztofa Zalewskiego. To, że jest człowiekiem orkiestrą, który nie może żyć bez sceny wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof sam na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych numerów z debiutanckiego albumu.

Przełomem w jego twórczości było wydanie w 2016 roku płyty „Złoto” – zresztą ozłoconej już przez Związek Producentów Audio Video. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, a to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie można jednak powiedzieć, że na „Złoto” złożyły się same ballady. Dominują tu numery dynamiczne czy wręcz drapieżne, które zostały wytańczone przez fanów Zalewskiego na koncertach do ostatnich dźwięków. Uproszczone aranżacje, organiczne brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz zostały docenione przez dziesiątki tysięcy widzów na koncertach w całej Polsce.

Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta „ Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty w wyjątkowym składzie wraz z siostrami Przybysz, początkowo grane były w klubach, z czasem przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce.

Tegoroczne wakacje również okazały się wyjątkowe. Krzysiek skomponował i napisał tekst do hitowego utworu „Początek”, który razem z Dawidem Podsiadło i Kortezem prezentował prawie każdej wakacyjnej soboty dla wielotysięcznej publiczności na koncertach Męskiego Grania.

Tymczasem, po zakończeniu wyprzedanej jesiennej trasy z utworami Czesława Niemena, Krzysztof nie pozwala długo czekać swoim fanom na możliwość wspólnego śpiewania i tańczenia. Wraz z nadejściem wiosny, 1 marca, rusza w trasę podsumowującą jego dotychczasowe koncertowe poczynania. Na wiosennych koncertach usłyszymy zarówno utwory z „Zeliga” i „Złota”, kilka „niemenowych” szlagierów, ale przede wszystkim po raz pierwszy fani będą mogli usłyszeć całkowicie nowe utwory, przygotowywane na nowy album, którego premiera planowana jest na przyszły rok.