Na wiosnę 2019 r. muzycy planują wspólną trasę koncertową. Wybitny multiinstrumentalista oraz wirtuoz gitary nawiązali współpracę w październiku br. i natychmiast rozpoczęli próby do nowego projektu. Koncerty planowane są w kilkunastu miastach w Polsce.

Artyści na razie nie chcą zdradzać, nad jakim repertuarem pracują. Wiadomo jednak, że nie zabraknie utworów SBB, WAMI oraz rasowych, rockowych kawałków.

– No cóż, spotkaliśmy się, pogadaliśmy. Zaiskrzyło pozytywnie. W życiu wciąż trzeba próbować czegoś nowego! A w życiu artysty szczególnie. Przygotujemy mocny program. Rockowy, hard rockowy i progresywny. Będziemy mogli poimprowizować. Przypomnimy trochę starych numerów, ale mam nadzieję, że tchniemy w nie nowe życie – mówi Józef Skrzek, kompozytor, multiinstrumentalista, członek SBB.

W tej chwili muzycy intensywnie pracują nad repertuarem koncertowym. Ale wśród rozmów wyłania się również idea nagrania wspólnej płyty. Józefowi Skrzekowi i Iggy’emu Gwaderze na trasie będą towarzyszyć: Paweł „Pablo” Grzesiuk – bas, kontrabas; Tomek „Nawrot” Nawrocki – perkusja, instrumenty perkusyjne. Podczas koncertów będzie można spodziewać się również gości specjalnych.

– Bardzo się ucieszyłem! Granie z takim muzykiem jak Józef Skrzek wiele dla mnie znaczy. Od razu wzięliśmy się do roboty, ćwiczymy mnóstwo wytrawnych, fantastycznych utworów. Koncepcje się zmieniają, bo to jest, to ma być żywa muzyka. Nic więcej nie zdradzę, chcemy zaskoczyć publikę. Przyjdźcie na koncerty, nie zawiedziecie się – dodaje Iggy Gwadera, gitarzysta, członek Anti Tank Nun  oraz WAMI.

Trasa koncertowa Józefa Skrzeka i Iggy’ego Gwadery – „Back on the Streets” wyruszy w Polskę w 2019. Muzycy zagrają w klubach i z pewnością pojawią się w: Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach i Krakowie. Na temat występów prowadzone są rozmowy w Czechach i Niemczech. Więcej szczegółów niebawem.

Zdjęcia: mat. pras. organizatora.