– Jestem tutaj dzisiaj z Wami dlatego, że podczas dwa miesiące temu zapowiedziałem, że ruszam w Polskę i zakładam nowy ruch polityczny – tak rozpoczął spotkanie z mieszkańcami Pabianic Robert Biedroń. I dodał: – Nie ogłosiłem jednak wtedy programu. Dziennikarzom powiedziałem coś innego, do czego nie byli przyzwyczajeni. Postanowiłem spakować swój plecak, spotkać się z Polakami i napisać razem z nimi ten program. Wydaje mi się, że dzięki temu będzie on dużo lepszy i będzie lepiej odzwierciedlał to czego wszyscy potrzebujemy, niż ten który powstaje na Nowogrodzkiej.

W piątkowy wieczór w pabianickim hotel Fabryka Wełny w spotkaniu z Robertem Biedroniem uczestniczyło ok. 400 osób. Podczas dyskusji udało zapisać się aż 8 postulatów programowych. Rozmawiano między innymi o odpolitycznieniu stanowisk w instytucjach i spółkach skarbu Państwa, edukacji równościowej w szkołach, związkach partnerskich oraz rozdziale kościoła od Państwa. Wśród uczestników byli ludzie młodzi i starsi, było nawet kilka rodzin z dziećmi, a najmłodszy uczestnik „burzy mózgów” miał kilka miesięcy. Prócz rodowitych Pabianiczan było także sporo Łodzian, dla których była to kolejna okazja po Igrzyskach Wolności by spotkać się z Robertem Biedroniem. Jedna z osób przyjechała na spotkanie z Islandii.

Atmosfera spotkania była wyśmienita. Zaskoczyła ona nawet tych, którzy jadąc na spotkanie byli nastawieni sceptycznie. Byli pod wrażeniem otwartości, tego że jego uczestnicy chętnie dzielili się swoimi pomysłami, a jego gospodarz potrafił przełożyć to wszystko na konkretne i sensowne postulaty programowe. Mimo, iż rozmowa dotyczyła poważnych tematów nie zabrakło żartów i uśmiechów, a dobra energia po brzegi wypełniała salę.

Spotkanie było jednym z cyklu, podczas którego Robert Biedroń zamierza odwiedzić czterdzieści miejscowości w całej Polsce. Ich celem jest zebranie postulatów programowych, które będą jedną z podstaw programu nowego ugrupowania. Wszystkie założenia zostaną przedstawione na warszawskim Torwarze podczas konwencji założycielskiej 3 lutego 2019.