W dniach (25-28 października) odbyła się dziesiąta jubileuszowa edycja Festiwalu Producentów Muzycznych – Soundedit 2018.

Na scenie klubu Wytwórnia pojawiło się wielu wybitnych muzyków. Ten fakt jednak nie zdziwił nas ani trochę bo autorzy projektu „Soundedit” przez dekadę swej działalności przyzwyczaili nas do wysokiego poziomu wydarzenia. W aspekcie organizacyjnym Soundedit to perełka wśród łódzkich imprez i jedyne tego typu wydarzenie w kraju. Corocznie gromadzi setki specjalistów z branży, którzy poza co oczywiste koncertami biorą udział w warsztatach i szkoleniach dla osób zajmujących się produkcją muzyczną.

Muzycznie festiwal Soundedit zawsze stał na bardzo wysokim poziomie. Autorzy projektu od początku omijali mainstreamowe gwiazdy stawiając nacisk na doskonale wyselekcjonowanych twórców. Ta konsekwencja przyniosła efekt w postaci doskonale rozpoznawalnej marki gwarantującej muzyczną ucztę. Nie inaczej było podczas tegorocznych koncertów w trakcie których na scenie przy „Łąkowej” wystąpili między innymi The Orb, The Opposition, Reni Jusis, Orbital, Morcheeba, Nosowska i Smolik oraz sam Giorgio Moroder, który został tegorocznym laureatem statuetki Człowieka Ze Złotym Uchem. Zaszczyt ten przypadł zresztą także Nosowskiej, która w Wytwórni wystąpiła z materiałem ze swojej najnowszej płyty „Basta”.

Zapraszamy was do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej jubileuszowej edycji Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 2018 w Łodzi.