W sobotę (6 października) formacja Coma zagrała koncert w Radio Łódź. Muzycy rozpoczęli tym samym trasę koncertową „Blisko” z okazji XX – lecia grupy.

Z tej okazji grupa zagrała ponad 20 utworów pochodzących z płyt: „Pierwsze wyjście z mroku”, „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków”, „Hipertrofia”, „Czerwony album”, „2005 YU55” oraz „Metal Ballads Vol. 1”. Licznie zgromadzona publiczność mogła również usłyszeć w zupełnie nowych aranżacjach „Meluzynę”, „Marsz robotów” oraz „Pi i Sigma” utwory pochodzące z filmu „Podróże Pana Kleksa”.

Kolejną niespodzianką była możliwość zakupienia po koncercie płyty „Demo” z czternastoma kawałkami, które nie zostały wydane na żadnej z wcześniejszych płyt. Płytę tę można zakupić jedynie podczas trasy „Blisko”, wszystkie tytułu utworów zostały wypisane odręcznie przez członków zespołu. Cały koncert był transmitowany na antenie Radia Łódź.

Coma zagrała koncert w Radio Łódź – filmy:

Tak prezentowała się koncertowa setlista: Leszek, Pierwsze wyjście, Skaczemy, Spadam, Zaprzepaszczone, Święta, Wojna, Transfuzja, Trujące, Zamęt, Cisza i ogień, Angela, Deszczowa, Dionizos, Odwołanie, Widzę do tyłu, Proste decyzje, Meluzyna, Pi i Sigma, Marsz robotów, Los cebula, 100 tysięcy.

Coma zagrała koncert w Radio Łódź – Zdjęcia:

Grupa Coma została założona w 1998 roku w Łodzi przez gitarzystę Dominika Witczaka i perkusistę Tomasza Stasiaka. Do zespołu dołączyli basista Rafał Matuszak, następnie gitarzysta Wojciech Grenda i w końcu wokalista Piotr Rogucki. Muzycy od lat cieszą się ogromną popularnością a sale koncertowe wypełnione są rzeszą wiernych fanów.