Sierpniowe niedzielne popołudnia w Manufakturze już od dziewięciu lat zarezerwowane są na muzykę jazzową.

W niedzielę 5 sierpnia ruszyła kolejna odsłona  Manu Summer Jazz Sundays , której poszczególne koncerty łączy hasło LodzerJazz&CO. Przyjęta zasada polega na tym, że znani łódzcy muzycy zapraszają znakomitych gości z polskiej sceny jazzowej.

Inauguracja cyklu należała do kwartetu Kuby Raczyńskiego.  Lider, grający na saksofonach zaprosił znanego pianistę i kompozytora Rafała Stępnia.  Na scenie pojawili się członkowie  jego kwartetu: Piotr Krzemiński grający na trąbce, Andrzej Zielak na kontrabasie oraz Radek Bolewski na perkusji. Muzycy zaprezentowali głównie starsze kompozycje Kuby Raczyńskiego , ale znalazła się też premierowa kompozycja dedykowana synowi artysty , a na bis muzyka inspirowana serialem Flintstonowie.  Otwarcie tegorocznej edycji udane, a publiczność z niedosytem że już koniec rozchodziła się do domów.

Za tydzień (12.08)  na scenie spotkają się saksofonista  Michał Kobojek  i Krzysztof Ścierański. Kolejna niedziela (19.08) będzie należeć do Radka Bolewskiego i Maćka Tubisa, natomiast na finał festiwalu (26.08) Paweł Serafiński zaprosii Wojciecha Karolaka. Początek koncertów zawsze o 17.00. Wstęp bezpłatny. Dyrektorem artystycznym festiwalu  jest Tomasz Gołębiewski, muzyk i organizator kilku łódzkich festiwali i projektów muzycznych (m.in. Music Geyer Factory czy Grohman Orkiestra).