Pojawiło się kolejne ogłoszenie, a to znaczy, że festiwal zbliża się wielkimi krokami. W kolejnej części line-up’u postawiono na dobra polskie. Znalazły się w nim głównie rockowe zespoły, ale nie zabrakło również gorących nazwisk polskich artystów występujących solo.

Jacek Stęszewski, będący założycielem i jednym z dwóch głosów zespołu Koniec Świata. Pieśniarz i kompozytor samouk. Wydał dwie solowe płyty pt.: Księżycówka i Peweksówka. Prezentuje muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej. Przepełnione metaforami, emocjonalne teksty wspiera brzmieniem klasycznych instrumentów, takich jak gitara, skrzypce, kontrabas, wiolonczela, akordeon i perkusja.

Marek Piekarczyk, czyli żyjąca legenda polskiego rocka. Wokalista, autor tekstów i muzyki, a także trener wokalny w programie The Voice of Poland . Zagrał mnóstwo koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i krajach europejskich. Niestety dla fanów – były już frontman i wokalista prekursora heavy metalu w Polsce – zespołu TSA, w marcu ogłosił odejście, wstępując tym samym na drogę kariery solowej.

Zespół Akurat uważany jest za niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Wykonawcy takich utworów jak „Do prostego człowieka”, „Lubię mówić z tobą” czy „Hahahaczyk (Dyskoteka gra)”. Rozsławiony dzięki oddaniu fanów, poprzez pocztę pantoflową. Wieść o nich dotarła aż do Czech, gdzie regularnie pojawiają się na największych festiwalach i w klubach.

Farben Lehre – zespół działający od 1986 roku, będący w nieustannej trasie koncertowej, wierny do dziś swojemu początkowemu stylowi. Niesamowita dawka energii i nieustanna interakcja z publicznością to tylko niektóre z wielu przymiotów, czyniące ten zespół ponadczasowym. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów, stanowią próbę ich duchowego porozumienia z drugim człowiekiem.

The Polish – zespół z rockowym pazurem. Twórcy przebojowych piosenek z tekstami w języku polskim, które dają się nucić już po pierwszym wysłuchaniu. Swoją twórczość określają jako Rock Psychologicznie Zaangażowany. Co ciekawe, za teksty odpowiada Wojtek „Yellow” Żółty z zespołu Akurat.

Jelonek czyli członek zespołu Hunter, skrzypek i kompozytor. Współtwórca 20 albumów, a także muzyki do filmów i reklam. Wielokrotnie uznany za jednego z najlepszych polskich instrumentalistów. Pracował z takimi artystami jak Perfect, Wilki, Stan Borys, Closterkeller, Mafia, Maryla Rodowicz, Firebirds, Szwagierkolaska. Jego muzyczne interpretacje to niepowtarzalny mix brzmienia skrzypiec z ciężkimi gitarowymi riffami, rock’n’rollem, folkiem, metalem i hard rockiem. Tego nie można przegapić.

Więcej informacji: http://czadfestiwal.pl/
Bilety są dostępne na stronie internetowej http://czadfestiwal.pl/bilety