W piątkowy wieczór (20 marca )odbył się V Finał Festiwalu Rockowanie promujący młode zespoły , o różnym przekroju muzycznym – od popu do rocka . Do finału dotarło 7 zespołów : AETHER – GRAPHOTYPE – JITTEFLOW – FOLYA – SKØV – MEXYK – EGZOTYCZNY DANDYS PARYSKICH BULWARÓW.

 Głównym organizatorem V już edycji Rockowanie jest Łódzki Dom Kultury przy współpracy z Radiem Łódź oraz placówkami kulturalnymi województwa łódzkiego. Zespoły które przeszły 2 etapy eliminacji będą  walczyć o tytuł laureata festiwalu Rockowanie. Tegoroczny finał oceniany był przez jury pod przewodnictwem legendy rockowej w Polsce – Zbigniewa Hołdysa założyciela i legndarnego lidera grupy Perfect. Po długiej i burzliwej i trudnej naradzie jurorzy wyłonili trzech laureatów.

I miejsce zajął zespół  Skøv z Wrocławia.  Finaliści otrzymali nagroda pieniężna w wysokości 2 500 zł Dyrektora Ł. D-ku, Ekspresową Sesje Nagraniową  w Studiu Radia Łódź, promocję medialną w Radiu Łódź S.A. , oraz sesję zdjęciową wykonaną przez studio Fat Fish Film z Łodzi, wydanie płyty CD, która zostanie dołączona do miesięcznika kulturalnego Kalejdoskop.

II miejsce zajął zespół Mexyk z Łodzi.  Otrzymali  nagrodę pieniężną wysokości 1 000zł, oraz Ekspresową Sesje Nagraniową  w Studiu Radia Łódź i promocja w  tymże radiu.

III miejsce zajął zespół Aether z Łodzi. Otrzymali nagroda pieniężna wysokości 500zł, promocja w Radiu Łódź.