WUNDER WAVE 87 „Nie dla Rasizmu i Homofobii”
Data: 23 marca 2018 (piątek)
Miejsce: ŁÓDŹ klub Magnetofon
ul.Zgierska 26A g.19:00 

Bilety:
w cenie 70 PLN (przedsprzedaż)
w cenie 80 PLN (w dniu koncertu)
Dostępne na stronie: goingapp.pl

ANGELIC UPSTARTS 
Znani są z zaangażowanego przekazu, przywiązania do klasy robotniczej, lewicowych przekonań i łączenia punk rocka z elementami white reggae. Początki istnienia zespołu sięgają 1977 roku kiedy to pochodzący z South Shields (mała mieścina w północnej Anglii nieopodal Newcastle) Thomas „Mensi” Mensforth po obejrzeniu koncertu The Clash postanowił założyć własny zespół. Wkrótce dołączyli do niego: Raymond „Mond” Cowie (gitara), Steve Forsten (bas) oraz Decca Wade (perkusja). W 1978 roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel Angelic Upstarts „The Murder Of The Liddle Towers” wydany własnym sumptem. Niedługo po wydaniu singla zespołem zainteresował się Jimmy Pursey (wokalista Sham 69) i zaproponował Angelic Upstarts wydanie pod szyldem Polydor albumu.

Niestety z powodu sprzeczki z szefem ochrony biura Polydor umowa nie doszła do skutku i grupa ostatecznie podpisała kontrakt z Warner Bros na nagranie dwóch płyt. Pierwsza z nich pod tytułem „Teenage Warning” została wydana w 1978 roku. Rok później ukazał się następny album „We Gotta Get Out Of This Place”. Jednak najlepsze lata i płyty zespołu miały nadejść wraz z początkiem ósmej dekady XX wieku. Dzięki tak znakomitym albumom jak „2.000.000 Voices” wydany przez EMI w 1981 r. czy „Reason Why” z 1983 r. Angelic Upstarts na stałe zagościli w panteonie największych gwiazd punk rocka. To właśnie z płyty „Reason Why?” pochodzi ballada „Solidarity” dedykowana polskim robotnikom. Z kolei inspiracją do napisania w 1982 roku utworu „Victory For Poland” było ogłoszenie stanu wojennego w Polsce. Ostatnim wydawnictwem Angelic Upstarts pozostaje album „Bullingdon Bastards” z 2015 roku.

RED ALERT
To jeden z pierwszych angielskich zespołów Oi! punk. Grupa powstała w Sunderland w maju 1979 roku z inicjatywy nieżyjącego gitarzysty Tony Van Frater’a. W pierwszym składzie zespołu znaleźli się: wokalista Steve „Cast Iron” Smith, basista Gaz Stuart i perkusista Dona. Kwartet zadebiutował podczas karnawału w Sunderland a w ich repertuarze przeważały covery  The Clash i U.K.Subs. Ich pierwszym wydawnictwem była EP’ka „Third And Final” wydana w nakładzie 250 sztuk. Utwór „SPG” z ich drugiego dema ukazał się na składance „Carry On Oi!” Za namową Gary Bushell’a Red Alert podpisał kontrakt z No Future Records dla której zespół nagrał debiutancki album „We’ve Got The Power” w 1983 roku oraz cztery EP’ki: „In Britain”, „Take No Prisoners”, „City Invasion”, „There’s a Guitar Burning”. W 1985 roku Red Alert zawiesił działalność na 5 lat. W międzyczasie Tony i Matty udzielali się w zaprzyjaźnionej grupie  Red London. W 1990 roku Red Alert wznowił działalność w oryginalnym składzie. Dwa lata później ukazała się ich druga płyta „Blood Sweat’N’Bears” wydana przez niemiecką wytwórnię Nightmare Records. Pomimo różnych zawirowań grupa istnieje do dzisiaj. Ich dyskografia liczy 7 albumów studyjnych  Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco: Steve „Cast Iron” Smith – wokal, Mick Jones – gitara,  Dave Jones – bass, Axel Klempin – perkusja.

BULBULATORS
Kapela powstała w 1989 roku  z inicjatywy gitarzysty Artura Latosińskiego (Buraka),który wcześniej udzielał się w formacji Ramzes & The Hooligans. Należą do czołówki zespołów grających melodyjny punk’77 w Polsce. Na ich dorobek  fonograficzny składa się siedem płyt studyjnych oraz składankowy album „Deja Vu” wydany jedynie na winylu i zawierający najlepsze nagrania z ich pierwszych czterech płyt.  BULBULATORS  grali u boku takich kapel jak: The Damned, 999, The Business, Angelic Upstarts,, U.K.Subs, The Vibrators, U.S.Bombs, G.B.H. Zaliczyli też kilkanaście zagranicznych występów m.in. w Wlk.Brytanii, Francji, Norwegii, na Węgrzech. Często goszczą też na festiwalach ( „Anti Fest”,”Pod Parou”, „Mighty Sounds”) u naszych południowych sąsiadów.

ROYAL SPIRIT
To punk rockowa kapela z Łodzi. Skład skrystalizował się w lutym 2014 roku i od samego początku grupę tworzą: Vito – gitara, Pix – bas, Asłan – bębny i Jelon – wokal. Latem 2014 światło dzienne ujrzał mini album „Totalnie drętwa epka”, a w marcu 2016 ukazuje się album „Alko Komando”. Zespół stara się grać jak najwięcej koncertów, czasem nawet gra prawie równo.