W 2018 roku przypada jubileusz 35-lecia pracy artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Łódź”. W związku z tym pod hasłem “Łódź folkoloruje Łódź” członkowie zespołu organizują szereg rożnych imprez i wydarzeń kulturalnych na terenie Łodzi i całego województwa.

„Jesteśmy zespołem, który już od 1983 roku promuje wśród łodzian, a także w całej Polsce i za granicą, regionalne i narodowe tradycje ludowe. Zajmujemy się tańcem ludowym, ale także działalnością edukacyjną dla dzieci i młodzieży oraz udziałem w zagranicznych festiwalach, na których propagujemy Polska kulturę.” – mówią o sobie członkowie formacji i dodają – „Organizujemy także co dwa lata Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne, które promują nasze miasto na arenie międzynarodowej.” 

Obchody 36-lecia rozpoczynają się już w tym tygodniu na lodowisku “Bombonierka”, gdzie odbędzie się rewia na lodzie “Tańce narodowe z rożnych stron świata” w dniach 7,8,10 oraz 11.03. Organizatorzy zapraszają do przychodzenia na koncerty ZPiT „Łódź” oraz do śledzenia ich w mediach społecznościowych w celu uzyskania bieżących informacji dotyczących zespołu. ​