VOO VOO – 7

 

Bilety: W przedsprzedaży: 45 zł z kartą / 50 zł bez karty; w dniu koncertu: 50 zł z kartą / 55 zł bez karty Koncert siedzący, miejsca nienumerowane.

Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość. Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić…”. To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku ostatniego albumu „Dobry wieczór”, spowodowało skutek odwrotny – album uzyskał status Złotej Płyty, a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova przez długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

W marcu 2017 roku Voo Voo powrócili z niezwykle klimatycznym albumem zatytułowanym „7”. Kluczową tematyką płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Znajduje się na niej zaledwie siedem (za to długich) kompozycji, a każda z nich zatytułowana jest od kolejnych dni tygodnia począwszy od „Środy”, która była przedsmakiem tego, co prezentuje cały materiał składający się na płytę.

Całokształt albumu wpłynął również na koncerty promujące nowe wydawnictwo, przez co zespół ponownie udowodnił, iż spotkania z jego muzyką mają swoją niepowtarzalną atmosferę.

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski. Syn Wojciecha – Piotr „Emade” Waglewski – zmiksował materiał i współpracował z Voo Voo przy jego produkcji.

Album Voo Voo zatytułowany „7” na żywo do posłuchania w Wytwórni już 10 marca o godzinie 20:00.

W roli supportu wystąpi grupa Ryba And The Witches. W skład grupy wchodzą Mucha (wokal), Ryba (perkusja) oraz Kuba (gitara). Muzyka zespołu to śmiałe połączenie gitarowych brzmień z elektroniką dopełnione charakterystycznym i charyzmatycznym męskim wokalem. Ciekawe kompozycje cechują nietuzinkowe linie melodyczne, a eklektyczne aranżacje potrafią zaskoczyć nawet bardzo wymagającego fana rocka. Teksty Muchy są jak jego malarstwo. Opowiada obrazami, które sam maluje. Dotyka wrażliwych stron życia: miłości, samotności, przyjaźni. Wokal Muchy bywa porównywany do legend takich jak Nick Cave czy Till Lindemann z Rammstein. W utworach RATW doszukać się można brzmień Depeche Mode, The Mission czy The Sisters Of Mercy.

W maju 2014 ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany po prostu „Ryba And The Witches”. Druga płyta „Spell” ukazała się w kwietniu 2017 roku. Zespół zagrał na Spring Break Festival, Malta Festival 2014, Jarocin Festiwal 2014 czy Nowe Męskie Granie 2014. Otwierali występ legendy muzyki progresywnej – Fisha w poznańskim Eskulapie. W radiowej trójce zagrali w ramach OFFSESJII Piotra Stelmacha. Można było zobaczyć ich w kilku programach telewizyjnych m.in u Kuby Wojewódzkiego. Występowali także w Kolonii i Berlinie.