W dniach 1-2 marca br. w Hali Expo przy ulicy Politechniki 4 odbyła się 21 edycja Targów Edukacyjnych. 

W czasie uroczystego otwarcia głos zabrali między innymi wiceprezydent Łodzi pan Tomasz Trela oraz pan Janusz Moos – dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.  Wiele czasu podczas wystąpień poświęcono rozwojowi edukacji w Łodzi zarówno pod względem dostosowywania szkół pod względem architektonicznym jak i typowo edukacyjnym.

Dla każdej ze szkół jest to wielkie wyzwanie i wielka szansa by przekonać do siebie czy też swoich zawodów uczniów gimnazjów. Stąd też tegoroczne targi obfitowały nie tylko w stoiska ale i warsztaty, gdzie w specjalnej strefie gimnazjaliści mogli poczuć się przez chwilę jak ich starsi koledzy.  Nie zabrakło też prezentacji i pokazów na głównej scenie. Pierwszym z nich był pokaz mody przygotowany przez Zespół Szkół Przemysłu Mody. Tuż po oficjalnych wystąpieniach sceną zawładnęły gorsety, suknie i kolorowe stroje przygotowane przez uczniów. Był to jednak dopiero początek. Na scenie obejrzeć można było również pokazy fryzur czy musztry w wykonaniu różnych szkół – Zdecydowaliśmy się na pokazanie szerokiego wachlarzu kreacji, które przygotowujemy w szkole, bo jest to niepowtarzalna  okazja by pokazać umiejętności naszych uczniów – mówi Halina Włodarczyk dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Mody. – Oczywiście popularna „odzieżówka” to nie jedyny zawód, który oferujemy i bez pomocy pozostałych zapewne nie udałoby się tej całej oprawy zrobić – dodaje. Tradycyjnie spory ruch panował na stoiskach mundurowych. – Chciałem z bliska zobaczyć jak wyglądają stroje wojskowe – przyznaje Krzysiek, który wraz z całą klasą przyjechał na targi. – Zawsze interesowały mnie militaria – podsumowuje.

Podczas targów na stoiskach spotkać było można przede wszystkim przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych. Nie brakowało również uczelni wyższych oraz firm i instytucji wspomagających rozwój zawodowy.