Po ujawnieniu polskich wykonawców przyszedł czas na ogłoszenie międzynarodowych artystów. Punk, rock i metal symfoniczny – tak prezentuje się drugie festiwalowe ogłoszenie.

Gogol Bordello to jeden z tych zespołów, któremu nie sposób się oprzeć. Ich twórczość to wybuchowa mieszanka cygańskiego punk rocka z domieszką folku i nowojorskiej alternatywy. Ta multikulturowa grupa powstała w Nowym Jorku w 1999 roku, jej członkowie pochodzą m. in. z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Etiopii i Ekwadoru. Kapela pod przewodnictwem żywiołowego Eugene’a Hütz’a będzie promować na Czadzie swój ostatni album Seekers and Finders. Znany z fenomenalnych występów na żywo zespół na pewno zawładnie czadową publicznością!

W równie multikulturowym towarzystwie swój najnowszy krążek – Kosmopoliturbo zaprezentuje na Czadzie Russkaja. Ich niezapomniany występ z 2016 roku był tak fenomenalny, że podczas tej edycji zespół wystąpi na scenie głównej! Wielonarodowościowy skład Russkaji tworzy porywającą muzykę na styku punka, ska, metalu i tradycyjnej muzyki rosyjskiej. Nieprzerwanie od 2005 roku Russkaja dostarcza światu tzw. „Turbopolkę” – pełen energii autorski muzyczny styl.

Kiedy Zebrahead po raz pierwszy wkroczył na kalifornijską scenę rockową, natychmiast został uznany za pioniera gatunku, który nie tylko przetrwał do dziś, ale też rozkwitł zarówno w kraju jak i za granicą. W czym tkwi sekret takiego sukcesu? W nowatorskim i pomysłowym łączeniu punka, hip-hopu i rocka alternatywnego ponad muzycznymi granicami. Po 21 latach działalności i 15 wydanych albumach Zebrahead wciąż potrafią zaskoczyć świeżymi pomysłami, które zjednują im fanów wśród młodej publiczności. Nic dziwnego, wybuchowa mieszanka gatunków, niesamowita dynamika pomiędzy członkami zespołu a publicznością sprawiają, że ich koncerty mają siłę tornada, a przez publiczność pędzi żywioł w najczystszej postaci, nie pozwalający spokojnie stać w miejscu.

Gloryhammer powinien być znany czadowej publiczności za sprawą Christophera Bowesa, frontmana pirate metalowej grupy Alestorm, która znakomitym występem podczas zeszłorocznej edycji dosłownie zawłaszczyła sobie sympatię festiwalowiczów. Gloryhammer to nowy muzyczny projekt wspomnianego już Christophera Bowesa, oparty na koncepcie alternatywnej rzeczywistości, w której znaczną rolę odgrywa magia, a każdy z członków zespołu reprezentuje innego galaktycznego bohatera (i oczywiście nosi gwiezdną zbroję!). Zespół ma na koncie dwa longplay’e, zabierające słuchaczy w zapierającą dech w piersiach odległą przyszłość. Spodziewajcie się potężnej dawki symfonicznych melodii. Gloryhammer zabierze Was w sam środek epickiej podróży, do samego serca galaktycznych potyczek!

Od skromnych początków w holenderskim Zwolle do obecnego statusu jednego z najgorętszych zespołów w całym heavy metalowym świecie. Założony przez Martijna Westerholta (byłego pianistę Within Temptation) zespół Delain od dekady zachwyca melodyjnym metalem symfonicznym publiczność na całym świecie. Grupa ma na koncie 5 albumów, na których usłyszycie głosy gościnnie występujących tytanów metalu symfonicznego: Sharon Den Adel (Within Temptation), Marco Hietala (Nightwish), Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Burton C. Bell (Fear Factory). Kolejne albumy, w szczególności ostatni Moonbathers, dowodzą, że artystyczne natchnienie Delain ciągle jest pełne siły, a nieustannie rosnąca globalna publiczność niecierpliwie wyczekuje ich powrotu na scenę.