W sobotni wieczór (27 stycznia) odbył się bardzo ciekawy koncert najcięższej odmiany metalu stoner doom metal. Wystąpiły zespoły z czołówki tej muzyki: Bantha Rider , Doomster Reich i Dopelord

Pierwszy wyszedł na scenę Bantha Rider to trio grające instrumentalny stoner metal i sludge metal inspirowany Star Wars’ami i weed’ami. Zespół powstał pod koniec 2015 i ma na koncie EPkę. Muzyka zespołu skutecznie rozgrzała licznie przybyłą publiczność.

Po krótkiej przerwie wszedł łódzki kwintet Doomster Reich znany z bezkompromisowego podejścia do tworzenia muzyki inspirowanej klasyką doom metalu z domieszką psychodelicy, sceną z Detroit lat 70tych oraz Krautrocka . Słychać to w pełnej krasie na ostatniej  płycie „Drug Magick”, nagranej w studiu radia Łódź. Ich  brzmienie to nihilistyczny sznyt, transowe riffy, i okultystyczne przesłanie muzyki.  Czerwony nastrój i mnóstwo dymu przysłoniło trochę bardzo dobry występ naszego rodzimego zespołu.

Na koniec wystąpił Dopelord- ten zespół to klasa sama w sobie z gatunku stoner doom . Kwartet od siedmiu lat skutecznie koncertuje w Polsce i Europie, widzieliśmy ich ostatnio na festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim gdzie byli bardzo dobrze przyjęci. Doprlord to jedn z najważniejszych przedstawicieli sceny na kontynencie, oraz w kraju. Ich tegoroczny krążek „Children of the Haze” pokazał, że zespół jest w absolutnej Lidze Mistrzów w kategorii superciężkiej metalu. Ciężkie brzmienie grzmiące w klubie, dwa podobne wokale i mnóstwo dymu stworzyło niesamowitą atmosferę która udzieliła się również publiczności. Doskonały koncert który na długo zapadnie w pamięci fanów ciężkiego metalu.

Zapraszamy na fotorelację z tego ciekawego koncertu.