W sobotni wieczór (2grudnia) w łódzkim klubie Scenografia zagrała warszawska formacja heavy metalowa Nocny Kochanek. Gościnnie zagrał zespół Shredlust.

Po raz kolejny ,,zdrajcy metalu’’ zagrali w łódzkiej Scenografii która wypełniła się po brzegi fanami tego zespołu. To kolejny muzyczny fenomen tym razem na scenie metalowej. Po sukcesie albumu „Hewi Metal” przyszedł kolejny,  „ Zdrajcy Metalu”. To 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu, a dwuznaczne teksty jak i w poprzedniej płycie napisane są z dużym przymrużeniem oka i  ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej. Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath.

Bilety na koncert dawno wyprzedane, klub wypełniony po brzegi i rozśpiewana i rozbawiona publiczność, taki jest obraz koncertów Nocnego Kochanka. Usłyszeliśmy 18 utworów w tym nowy ,,Kacper Andrzej i Baltazar’’ oraz cover Butki Suflera  w wykonaniu  ,,ojca’’ Arkadiusza , a koncert zakończył się bisem.  Kto nie był niech żałuje.

PODZIEL SIĘ
Łukasz Ratajczyk
Od dekady zajmuje się fotografią, od wielu lat głównie koncertową. Współpracowałem w tym okresie z kilkunastoma tytułami internetowymi, kilkoma drukowanymi i setkami organizatorów imprez w tym z największymi agencjami koncertowymi z kraju i europy. Fotografowałem gwiazdy muzyczne na festiwalach w Polsce oraz niezliczoną ilość koncertów klubowych.