NATALIA KUKULSKA

Bilety: 40 zł z Kartą zniżkową / 45 zł bez karty. W dniu koncertu 50 zł / 55 zł. Koncert stojący.

„Halo tu Ziemia” to dziewiąty studyjny album Natalii Kukulskiej. Od swojego „dorosłego” debiutu i płyty „Światło” artystka przeszła długą muzyczną drogę, rozwijając się jako wokalistka, autorka tekstów, współkompozytorka i współproducentka swoich płyt. Nowoczesne i odważne w brzmieniach kompozycje stworzone zostały przez Natalię w kolektywie z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m i Marcinem Górnym. Ideą całej płyty był zapis żywych emocji i muzycznych pomysłów, będących efektem wspólnego grania podczas muzycznego wyjazdu całego zespołu w góry. Tam też powstała większość piosenek. Dzięki temu album ma w sobie żywiołowość, rodzaj koncertowej energii, ale również – nie ucieka jego esencja, czyli jakość kompozycji.

Album „Halo tu Ziemia” to zbiór oryginalnych i nieszablonowych utworów, często wyrywających się z przewidywalnych form produkcyjnych. Czuć dojrzałą kreację i zabawę dźwiękiem, a wszystkie eksperymenty brzmieniowe są zarazem jedynie przyprawą do przekazu treści. Trzon tej płyty stanowią kompozycje i teksty, których oryginalność nie zostawia słuchacza obojętnym. Analogowe, mięsiste brzmienia syntezatorów i żywa, dynamiczna perkusja, a do tego charakterystyczny, coraz mniej uładzony i chropowaty wokal Natalii to zupełnie nowa, progresywna odsłona Artystki. W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie, ale nie brakuje powagi i refleksji.

Poszukiwanie duchowości – to o tym jest ta płyta.  Album „Halo tu Ziemia” wieńczą słowa piosenki pt. „Rekonstrukcja” – „Podnieść na duchu muszę ducha (…) bo wciąż na ducha jest posucha”.

Natalia Kukulska zagra w Wytwórni 1 grudnia.