MIKROMUSIC

 

Bilety: Przedsprzedaż: 45 zł z Kartą zniżkową, 50 zł bez karty; W dniu koncertu: 50 zł z Kartą zniżkową, 55 zł bez karty; Koncert siedzący.

Mikromusic powrócili z kolejną płytą. „Tak mi się nie chce” to szósty album studyjny zespołu. W tym roku postanowili samodzielnie wydać płytę decydując się na crowdfunding.

Jak sami twierdzą: „Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań, nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia”.

Do kompozycji i brzmienia przyczynili się wszyscy członkowie zespołu: Natalia Grosiak, Piotr Pluta, Dawid Korbaczyński, Robert Szydło, Robert Jarmużek, Adam Lepka, Łukasz Sobolak. Za teksty odpowiada niezmiennie wokalistka zespołu. Zapowiada się najbardziej „piosenkowa” płyta Mikromusic, w większości inspirowana muzyką z lat 60-tych i 80-tych, która zostanie wydana w formie audio CD i analogowej. Równocześnie planowana jest realizacja teledysków we współpracy z grupą Filmokracja odpowiedzialną za obraz do utworu „Bezwładnie” (nagorda Yacha za teledysk) oraz z wrocławskim studio Camera Nera.

Album „Tak mi się nie chce” ukazał się 30 października, zaś zapowiadał go singiel „Synu”, którego premiera miała miejsce 4 września. Za reżyserię klipu do piosenki odpowiada Valeria Cocco. Natalia Grosiak pojawia się w obsadzie teledysku w roli matki głównego bohatera. 16 października ukazał się drugi singiel promujący płytę zatytułowany „Tak mi się nie chce”. W klipie do utworu w rolach głównych wystąpili Wojciech Mecwaldowski, Anita Jancia – Prokopowicz oraz Damian Kret.

Na potrzeby koncertu w Wytwórni zostanie stworzona specjalna oprawa wizualna live, która będzie możliwa poprzez nawiązanie współpracy z organizacją Cloud Theatre. „Teatr w chmurze” to otwarta grupa, która zrzesza artystów i instytucje z różnych miejsc, chwilowo związanych ze sobą w celu tworzenia sztuki. Kondensuje potencjał twórczy ludzkiej i technologicznej chmury oraz poszukuje w niej nowych środków artystycznego wyrazu. Twórcy dostrzegają początki inteligencji w technologicznej ewolucji świata, który stworzyli i nadają jej prawo do życia. Tworzą harmonijne połączenie pomiędzy Biologią a Technologią i z tej materii tworzą unikalne doświadczenie teatru. Sprawiają, że w ich rękach technologia jest Istotą.