W sobotę [25 listopada] na scenie Wytwórni  wystąpiła folkowo-rockowa formacja Zakopower z kwartetem smyczkowym Atom String Quartet.

Tak na koncercie bawił się Paweł, który wygrał zaproszenie w naszym konkursie.

Zestawienie zespołów z pozoru  nie pasujące do siebie, ale muzycy mają już  za sobą wspólną pracę  dwa lata temu nad studyjnym albumem „Drugie Pół”. W tym roku nagrali kolejną płytę rozszerzając poprzedni repertuar. Z utworami z tej płyty łódzka publiczność mogła się zapoznać podczas sobotniego koncertu. Były to głównie aranżacje kompozycji Zakopowera, ale mieliśmy tez kilka nowości. Wśród nich  wywodzący się z muzyki  ludowej utwór Kie Janicka wiedli od Lewoce. Akcentów podhalańskich było zresztą więcej, chociażby kompozycja Mateusza Smoczyńskiego Zakopane.  Jazzowy kwartet zaprezentował także kompozycje Zbigniewa Seiferta ,  którą jak przypomniał Krzysztof Lenczowski była przygotowana przez muzyków zespołu na ubiegłoroczną Letnią Akademię Jazzu.

Publiczność wychodziła zadowolona z ponad dwugodzinnego koncertu. Połączenie jazzowej stylistyki, folkloru Podhala i rockowego zacięcia stanowiło ciekawą mieszankę nagradzaną zasłużonymi brawami.