W kolejnej już 86 odsłonie Wunder Wave (24 listopada) w łódzkim klubie Magnetofon wystąpiły trzy punkowe zespoły: Podwórkowi Chuligani z Płocka, Grade 2 z Anglii i Bishops Green z Vancouver z Kanady.

Na rozgrzewkę jako pierwsi wyszli Podwórkowi Chuligani, którzy w tym roku obchodzą 20 lecie istnienia. Grają melodyjną odmianę punka : ska-punk. Mają na koncie trzy płyty , ostatnia wydana po ośmioletniej przerwie, a  z okazji 20-lecia istnienia zespół postanowił wydać własnym sumptem swoje najnowsze czwarte dzieło, które nosi tytuł „Prowincjonalna Łobuzerka”. Zespół bardzo ciepło został przyjęty przez publiczność.

Następnie na scenie pojawił się mało znany u nas zespół Gradr 2. To trzy młode skiny z Isle of Wight (Wlk.Brytania), i grają street punka . Dwójka z nich Jacob i Sid uczyli się grać na instrumentach w szkole wykonując covery The Stranglers i The Specials. Data powstania zespołu to maj 2013 roku wtedy to zaczęli komponować własne utwory i grać w lokalnych pubach i klubach.W 2014 roku ukazała się ich pierwsza Epka pt.”Broken Youth” , a w  połowie 2016 roku światło dzienne ujrzał ich debiutancki album zatytułowany: “Mainstream View”.

Na koniec wyszedł na scenę Bishops Green- street punkowy zespół z Vancouver w Kanadzie, powstał w 2011 roku. Jego melodyjny styl w duchu old schoolowego punka wynika z muzycznych inspiracji takimi europejskimi kapelami jak: Blitz, The Clash, Stiff Little Fingers, Cock Sparrer, The Partisans i Leatherface oraz amerykańskiej sceny hardcore spod znaku Naked Raygun i Minor Threat. Muzyka Bishops Green jest surowa i energetyczna, głęboko osadzona w korzeniach street punka oraz oi!. Zespół ma na swoim koncie dwa albumy: “Pressure” oraz „A Chance To Change”.Ich ostatnim wydawnictwem jest EP’ka: „Back To Our Roots” na której znalazł się cover Eddie And The Hot Rods „Do Anything You wanna do”.  Występ rozbujał publiczność  która doskonale się bawiła , nie obyło się bez urodzinowych życzeń dla jednej z fanek zespołu. Koncert zakończył się bisem.