Coma zagra koncert w Łodzi

Łódzki zespół COMA na czele z charyzmatycznym frontmanem, Piotrem Roguckim, znany jest przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

COMA + GOŚCIE SPECJALNI: SNOWMAN I RELOAD
Bilety: 45 zł z kartą, 55 zł bez karty. W dniu koncertu: 50zł z kartą, 60 zł bez karty

Harmonogram koncertu:
18:00 Otwarcie drzwi
19:00 Koncert Reload
20:00 Koncert Snowman
21:00 Koncert Coma

Grupa powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała debiutancki album „Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i – co najważniejsze – przez publiczność. Płytę nagrodzono m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota Płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki. Coma wydała także dwa albumy angielskojęzyczne: „Excess” (2010) oraz odpowiednik „Czerwonego albumu”: „Don’t Set Your Dogs On Me” (2013), które ukazały się na całym świecie.

7 października 2016 r. ukazał się ich najnowszy album zatytułowany „2005 YU55″. Na tym wydawnictwie Coma zbacza z typowej rockowej ścieżki, z której znana była do tej pory, kierując się w rejony bardziej teatralizowane. Sam zespół określa najświeższy materiał jako eksperymentalny koncept album balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego albumu. Tym razem uwaga artystów skupiła się bardziej na warstwie tekstowej, szesnastoczęściowa historia jest bowiem opisem kryzysowych momentów życia Adama Polaka, głównego bohatera opowieści.

Zespół nie zwalnia tempa, bowiem już 20 października światło dzienne ujrzy album „Metal Ballads vol.1”, który promować będzie jesienna trasa koncertowa. Pierwszym singlem z najnowszego wydawnictwa jest utwór „Lajki”. Koncert w łódzkiej Wytwórni odbędzie się 29 października i będzie stanowił nie lada gratkę dla fanów grupy.

Gościem specjalnym będzie grupa Snowman, która zaprezentuje swój najnowszy repertuar z płyty „Gwiazdozbiór”. Z pewnością nie zabraknie także dobrze znanych utworów z poprzednich płyt.

SNOWMAN to macierzysty zespół wokalisty Myslovitz, Michała Kowalonka, a jego początki sięgają 2002 roku. Po sześcioletniej przerwie ukazała się kolejna płyta poznaniaków zatytułowana „Gwiazdozbiór”, która cieszy się uznaniem dziennikarzy muzycznych.

Wróćmy jednak do początków. Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem „Lazy”. Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment.

Drugą płytą „The Best Is Yet To Come” Snowman ukazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Muzycy udowodnili, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji. Pokazali swoją odświeżoną muzyczną formę – energetyczną, krzykliwą i angażującą.

W 2017 zespół powrócił na rynek z płytą „Gwiazdozbiór”. Pierwsza cyfrowa odsłona nowego materiału miała miejsce w serwisie Tidal w studyjnej jakości Master Quality. 5 maja Gwiazdozbiór trafił do sklepów  formie tradycyjnej. Tym razem repertuar znajdujący się na płycie został nagrany w całości po polsku. Nowy album to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego, co prawdziwe. Na materiał składają się kompozycje stanowiące spójną całość, a dojrzałe brzmienie i intrygujące teksty podkreślone są przez rewelacyjny wokal lidera Michała Kowalonka.

Drugim gościem specjalnym podczas koncertu Comy w Łodzi będzie istniejąca od 2001 roku niemiecka grupa Reload. Pochodzący z Norymbergi zespół w składzie Marco Schwarz (wokal), Christian Reinl (gitar, wokal), Frank Harting (bass) i Marcus Lipperer (perkusja) wykonuje klasycznego rock’n’rolla wypełnionego mocnymi, energetycznymi riffami i melodyjnymi refrenami.