Kolejna już 85 edycja WUNDER WAVE odbyła w łódzkim klubie Magnetofon. W środowy wieczór(11 października) ramach europejskiej trasy „Post Society Tour Europe 2017” zawitała do nas kultowa formacja VOIVOD wraz z  zespołami: EARTH SHIP z Berlina i KINSKY z Warszawy.

Pierwszy wystąpił KINSKY, po 20 latach przerwy w karierze ciekawi byliśmy występu tego zespołu , który zagrał prawie w niezmienionym składzie. Muzyka zespołu to przede wszystkim rockowa awangarda, rock industrialny i pogranicze noise rocka. KINSKY – powstał w Warszawie w 1992 z inicjatywy czterech studentów filozofii U. W., pod pseudonimem von Kinsky ukryli: wokalistę Paulusa, gitarzystę Tony’ego, perkusistę „Czubka’’, a od 2015 roku nowego basistę Tomeckiego. Mają na swym koncie debiutancką płytę ,,Copula Mundi’’, która ukazała się w grudniu 1993 roku. Ich koncert to była w pewnym sensie forma widowiska dzięki połączeniu treści muzycznej z technikami teatralnymi (happeningi, performance). Wokalista Paulus przebierał się rozbierał , wiązał publiczność sznurem i strzelał papierowymi kulami. Było to niesamowite doznanie artystyczno-muzyczne które bardzo podobało się publiczności.

Po performanckim występie przyszła kolej na nieco cięższą mieszankę muzyki, doom i sludge metalu. Niemiecka formacja EARTH SHIP, zaprezentowała nam utwory z najnowszego albumu „Hollowed”. Premiera płyty odbyła się 24 czerwca 2016 roku wydany przez Napalm Records. Występ tej nieco mrocznej kapeli skutecznie rozgrzał publiczność przed gwiazdą dzisiejszego wieczoru.

W końcu przyszedł czas na kanadyjską gwiazdę wieczoru VOIVOD.W początkowym okresie działalności zespół wykonywał thrash metal, a następnie metal progresywny, i był jedną z najbardziej wpływowych grup w metalowym undergroundzie lat 80. Początki VOIVODA to Quebec i rok 1982, a założycielami byli Michael „Away” Langevin (perkusja) i Denis „Piggy” D’Amour (gitara elektryczna). VOIVOD był jedną z pierwszych metalowych kanadyjskich grup, która stała się znana poza granicami swojego kraju. Muzykę formacji  do dziś charakteryzuje oryginalne brzmienie gitar, oraz teksty poruszające tematy futorologiczne, a częstym wątkiem było przejęcie władzy nad światem przez maszyny. Dorobek VOIVODA to ponad 20 albumów, od studyjnych po mini albumy. Na dwóch koncertach w Polsce w Łodzi i we Wrocławiu zespół promuje obecnie swoje ostatnie wydawnictwo studyjne: EP-kę „Post Society” z 2016 roku. Na płycie znalazły się cztery autorskie kompozycje oraz cover „Silver Machine” Hawkwind. Obecnie zespół występuje w składzie : Michel „Away” Langevin – perkusja,  Denis „Snake” Bélanger – śpiew, Dominic „Rocky” Laroche – gitara basowa,  Daniel „Chewy” Mongrain – gitara.

Koncert w łódzkim Magnetofonie był bardzo dobry , muzycy świetnie nawiązywali kontakt z publicznością i doskonale się bawili. Usłyszeliśmy większość znanych utworów zespołu, a koncert zakończył się bisem. Występ VOIVODA na pewno zapadnie na długo w pamięci fanów metalu.