Uniwersytet Łódzki oraz Festiwal Producentów Muzycznych wspólnie organizują unikatową serię spotkań. Wybitni przedstawiciele nauki, sztuki i biznesu będą opowiadać i dyskutować o tym jak różne znaczenie może mieć słowo sukces. IBM Polska, Infosys Poland, Philips oraz Echo Investment S.A. to firmy, które wspierają projekt.

Spotkania zorganizowane wspólnie przez Festiwal Soundedit oraz Uniwersytet Łódzki odbędą się w dniu 26 października (czwartek) w nowym budynku Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ przy ul. Lindleya 3/5. Początek o godz. 16.00, kolejne spotkania odpowiednio o 17.00 oraz 18.00.

– Pragniemy, by „innowacja” nie była tylko pustym słowem, marketingowym hasłem. Uniwersytet oraz Festiwal proponują cykl spotkań, jakich jeszcze nie było. Przedstawiciele biznesu, sztuki i nauki spróbują odpowiedzieć na wiele pytań związanych z „sukcesem”. Czym jest? Jakie ma znaczenie dla naszej kultury? Jak wpływa na nasze życiowe wybory i priorytety? Takie podejście do tematu oraz absolutnie unikatowy skład rozmówców sprawiają, że nasza propozycja jest w stu procentach innowacyjna. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu – mówi Rafał Majda, Kanclerz Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydarzenie ma charakter zamknięty. Liczba osób mogących uczestniczyć w każdym z paneli jest ograniczona (maks.  20 os.). Chęć uczestnictwa należy zgłaszać mailowo na adres e-mail: pracodawcy@uni.lodz.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy zainteresowany może wziąć udział maksymalnie w dwóch z trzech proponowanych spotkań. W mailu ze zgłoszeniem należy wskazać: imię i nazwisko, preferowane panele (nr 1, nr 2, nr 3) oraz telefon kontaktowy. Termin rejestracji upływa w dniu 22 października br. W przypadku wyczerpania limitu miejsc Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wcześniejszego zakończenia rejestracji.

Panel 1: Doświadczanie sukcesu: sztuka – biznes – nauka

Rozmówcy:
Prof. 
dr hab. Piotr Chomczyński (UŁ), Tomasz Książek (Philips), Brian Griffin (fotograf, projektant okładek, gość Festiwalu Soundedit)

Czym jest sukces: konsekwencją podejmowanych decyzji, wynikiem realizacji planu, następstwem ciężkiej pracy, a może istotne są również: przypadek, szczęśliwy zbieg okoliczności? Jakie znaczenie mieli ludzie, którzy wpływali na zawodowe decyzje tych, którzy w swoich dziedzinach znaleźli się na szczycie? Wreszcie czym dla takich osób jest sukces i jakie elementy składają się na subiektywne jego odczuwanie?

Czynników, które można wymieniać zapewne jest wiele. W świecie nauki, sztuki i biznesu „sukces” oznacza coś innego, choć pewne jego składowe mogą być wspólne. Podczas pierwszego spotkania będziemy chcieli przyjrzeć się biograficznym ścieżkom, jakie przebyli ludzie, którzy obiektywnie odnieśli sukces w swoich dziedzinach. Podejmiemy próbę zrozumienia procesów, które wpłynęły na życie zawodowe panelistów, ale zapytamy także o cenę sukcesu. O to jak jego rozumienie zmienia się w czasie i co należy rozbić, aby sukces nie stał się jednorazowym epizodem. Inaczej mówiąc, interesować nas będzie biograficzny wymiar sukcesu, wraz z jego blaskami i cieniami.

Miejsce: nowy budynek Wydziału Filozoficzno-Historycznego przy ul. Lindleya 3/5, godzina: 16.00 Moderator: Waldemar Olbryk (Echo Investment S.A.)

Panel 2: Nowe technologie w kreowaniu sukcesu

Rozmówcy:
Prof. dr hab. Violetta Krawczyk – Wasilewska (UŁ), Grzegorz Dobranowski (IBM Polska), Marek Biliński (muzyk, kompozytor, producent, gość Festiwalu Soundedit)

W panelu drugim nacisk położony będzie na znaczeniu wykorzystania nowych technologii w osiągnięciu sukcesu artystycznego, gospodarczego i naukowego.

Niezależnie od reprezentowanej przez dyskutantów dziedziny kreatywności okazuje się, że kluczami do ich sukcesu było, pionierskie na naszym gruncie, komponowanie muzyki elektronicznej, rozwijanie gospodarki cyfrowej („ IT”, „smart factory”, „industry 4.0”), bądź badanie kultury digitalnej („e-folklor”).

Wykorzystanie nowych narzędzi technologicznych sytuuje produkty kreacji w przestrzeni globalnej, a to również dzięki informacji i transformacji cyfrowej. Dyskutanci niewątpliwie doświadczyli także kontaktu z innymi kulturami i społeczeństwami, co wpłynęło na ich ponadlokalną wizję Świata.

Miejsce: nowy budynek Wydziału Filozoficzno-Historycznego przy ul. Lindleya 3/5, godzina: 17.00 Moderator: Waldemar Olbryk (Echo Investment S.A.)

Panel 3: Przewiduj, podążaj, wyznaczaj. Sukces i trendy

Rozmówcy:
dr 
Aleksandra Krupa – Ławrynowicz (UŁ), Agnieszka Jackowska – Durkacz (Infosys Polska), Piotr Metz (dziennikarz, przyjaciel Festiwalu Soundedit, gospodarz festiwalowej gali)

W trakcie panelu spróbujemy odpowiedzieć na pytania: jaką rolę w drodze do sukcesu, jego osiągnięciu i utrzymaniu odgrywają moda i trendy? Czy „sukces” wiąże się z podążaniem za trendami, czy może jego gwarancją jest trafne rozpoznanie i przewidywanie kierunków rozwoju? Czy wystarczy być pierwszym, wyprzedzić innych, wyznaczać nowe mody, by być liderem w swojej branży?

Wspólnie ze wszystkimi rozmówcami zastanowimy się nad mechanizmem funkcjonowania trendów, postaramy się pokazać, w jaki sposób powstają, z czego wynikają i kto je kreuje. Podpowiedzi szukać będziemy nie tylko w strategiach marketingowych, ale odnosić będziemy się również do kontekstów kulturowych i społecznych.

Uczestnicy panelu podzielą się własnymi doświadczeniami, ale komentować będą także najnowsze trendy oraz mody obecne w świecie biznesu, nauki i sztuki.

Miejsce: nowy budynek Wydziału Filozoficzno-Historycznego przy ul. Lindleya 3/5, godzina: 18.00 moderator: Waldemar Olbryk (Echo Investment S.A.)

– Festiwal Soundedit rozwija się. Poszukuje, inicjuje i wspiera. Kiedy zobaczyłem nowe hasło Uniwersytetu Łódzkiego „Uwolnij umysł” od razu pomyślałem – świetne! O to właśnie chodzi w Soundedit. My definiujemy się jako „I Am the Sound”, ale główna idea jest zbliżona. Zainspirowany przez Waldka Olbryka, w rozmowach o tzw. naszych czasach potwierdziliśmy sobie, że „sukces” został już odmieniony przez wszystkie możliwe przypadki. Więc wspólnymi siłami sfer naukowej i biznesowej i mi najbliższej – artystycznej, spróbujemy się zmierzyć z tematem w odmienny sposób – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

Uniwersytet Łódzki to młoda, kreatywna uczelnia badawcza, która odważnie patrzy w przyszłość. Na jej 12 wydziałach studiuje 35 tysięcy młodych ludzi. Nad procesem kształcenia studentów czuwa niemal 4 tysiące pracowników, w tym ponad 2 tysiące nauczycieli akademickich. Jest jedną z największych polskich szkół wyższych.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w Łodzi po raz dziewiąty. Rozpocznie się 26, a zakończy 29 października. Partnerem tegorocznej edycji jest Uniwersytet Łódzki.

Skalpel, Gary Numan oraz Daniel Miller (poprowadzi afterparty) wystąpią w Klubie Wytwórnia w piątek (27.10). Tego samego dnia w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (ul. Piotrkowska 102) odbędzie się wernisaż wystawy Briana Griffina i premiera jego książki „Pop”.

28 października w Wytwórni zagrają: Marek Biliński, The Residents oraz Holy Holy. Tego samego dnia odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Otrzymają ją znamienici producenci muzyczni: Tony Visconti, Gary Numan, Michael Nyman oraz Marek Biliński.

Przypominamy również o koncercie Michaela Nymana. Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej w niedzielę, 29 października o godz. 19.00. W programie znajdą się wszystkie najbardziej znane kompozycje artysty, w tym utwory skomponowane do filmów Greenawaya czy „Fortepianu”. Bilety są dostępne wyłącznie na portalu Bilety24.pl. Współorganizatorem koncertu jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina.

Michael Nyman zaprezentuje również instalację multimedialną „THE TWELVE-WALLED ROOM, a 12-screen video installation by Michael Nyman” w Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3). Ekspozycja będzie dostępna od 29 października do 18 listopada. Na tę atrakcję, podobnie jak i wystawę Briana Griffina wstęp będzie wolny.

Bilety oraz karnety na Festiwal Soundedit są dostępne na portalach: bilety24.plticketpro.plbiletomat.pl oraz w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl).

Absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy pojawią się na w Klubie Wytwórnia z Kartą Absolwenta otrzymają 10 % zniżki. Na wyższy rabat mogą liczyć osoby mające konto w programie Uniwersytet-Kultura.

Hasło Soundedit ‘17 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych. Niebawem ogłosimy kolejne, zaskakujące punkty programu tegorocznej edycji Festiwalu, która odbędzie się w dniach 26-29 października 2017. I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi.