Już w najbliższą sobotę w klubie Wytwórnia wystąpi Kari. Wokalistka pojawi się w Łodzi w ramach trasy koncertowej „I am fine tour”.

KARI + SUPPORT LINIA NOCNA

Bilety: 35 zł z Kartą / 40 zł bez Karty. W dniu koncertu: 40 zł z Kartą / 45 zł bez Karty

19:00 Drzwi
20:00 Support Linia Nocna
20:45 KARI

KARI, czyli Karolina Bis, to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej.

W 2013 roku była nominowana do Fryderyka w kategorii Debiut Roku za płytę „Daddy Says I’m Special” (2011r.). Oprócz tego zdobyła nagrodę główną magazynu HIRO 2012, międzynarodowego Festiwalu Songwriterów. Druga płyta „Wounds And Bruises” zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Gazety Wyborczej, Brand New Awards 2013, Tygodnika Powszechnego, T-Mobile Music oraz CGM. Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Free Form Festival, Good Fest, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych, występowała także w większości muzycznych klubów w Polsce.

W 2014 pochodzący z drugiej płyty utwór „The One” wszedł na playlistę BBC Radio 1 w ramach cyklu „BBC Introducing” i zebrał bardzo dobre recenzje od brytyjskich dziennikarzy. Zaowocowało to występem KARI na BBC RADIO’s BIG WEEKEND w Glasgow na scenie BBC Introducing i zaznaczeniem swojej obecności na rynku brytyjskim.

Wiosną 2017 roku artystka powróciła z nowym albumem po ponad trzyletniej przerwie. „I Am Fine”, jej trzeci studyjny album, ukazał się 9 czerwca i został nagrany w jednym z najlepszych studiów w Europie – Custom34. Album promuje singiel „Talk To Me”.

Nowy album „I Am Fine” to kolejne naturalne wcielenie artystki, ale i rozwinięcie stylu stanowiące przełom w jej twórczości. Dotychczasowe porównania do artystek takich jak Bat For Lashes czy Lykke Li mogą nie być tym razem adekwatne. Styl kompozycyjny KARI ewoluował, najnowsza płyta brzmi bardzo nowocześnie i świeżo, bliżej jej do lat 80. i artystów takich jak: Grimes, The Knife, MØ, Björk czy soundtracku serialu „Stranger Things”. Dla słuchaczy poszukujących nowych brzmień i dobrego popu nowy krążek KARI to okazja do odkrycia jednej z najbardziej oryginalnych polskich artystek muzyki pop.

Płyta zaskakuje dynamiką, zróżnicowaniem nastroju i rozwiązaniami aranżacyjnymi, brzmieniowo trudno odróżnić ją od najnowszych produkcji zachodnich. Charyzma KARI i jej unikalna melodyka są doskonale dopełnione brzmieniami analogowych syntezatorów, oryginalnie skomponowanymi partiami sekcji rytmicznej i gitar, co składa się na przemyślaną i dopracowaną całość.

Zainspirowana życiem w Wielkiej Brytanii, KARI odnalazła swoje miejsce na scenie muzycznej Leeds, gdzie przez 2 ostatnie lata pracowała nad nowym materiałem w bliskiej współpracy z gitarzystą jej zespołu Ryan’em Carins’em, który jest autorem większości tekstów. Producentką płyty jest sama KARI, natomiast na kilku utworów zaprosiła do współpracy brytyjskich producentów muzyki elektronicznej – Thomasa Trueman’a oraz Mountain Range.

Za stronę wizualną albumu „I Am Fine”, podobnie jak przy poprzedniej płycie KARI, odpowiada Zuza Krajewska, która jest również autorką świetnego teledysku do singla „Hurry Up” z poprzedniej płyty KARI, który ma już ponad 1,5 mln wyświetleń na YouTube.

Tego wieczora na scenie wystąpi także Linia Nocna. Jest to duet stworzony przez Monikę Mimi Wydrzyńską i Mikołaja Trybulca. On odpowiada za kompozycje i produkcję, ona współkomponuje, pisze teksty i śpiewa. Oboje są jeszcze studentami. Monika studiuje wokalistykę jazzową, Mikołaj kreację dźwięku.

Ich muzyczne drogi przecięły się już dawno, ale projekt Linia Nocna zaczęli tworzyć rok temu, początkowo niezobowiązująco muzykując na poddaszu. Mimo młodego wieku mieli okazję zdobywać doświadczenie współpracując z wieloma artystami, m.in. Kubą Badachem, Natalią Kukulską, zespołem Chemia, Lanberry, Sound&Grace, TGD, XXANAXXem, Cleo, Piotrem Cugowskim, Buslavem, Kasią Cerekwicką, Kasią Lins, Leszkiem Stankiem, Michałem WU i wieloma innymi.

Jak sami mówią, trudno jednoznacznie określić gatunek, który charakteryzuje ich piosenki. To muzyka elektroniczna z elementami popu i chilloutu w dość minimalistycznym wydaniu. Można w niej usłyszeć inspirację miastem i jego odgłosami, światłami i historiami.

Aktualnie duet pracuje nad wydaniem debiutanckiej płyty, zaś w połowie czerwca odbyła się premiera singla „Znikam na chwilę”. W Wytwórni zaprezentują utwory, nad którymi intensywnie pracowali przez ostatnie miesiące.