Już w najbliższy wtorek (3 października) rozpoczyna się Łódzki festiwal designu – Łódź Design Festiwal 2017.

11. edycja Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem OD.NOWA. Poprzez wystawy, wykłady, panele dyskusyjne będziemy zastanawiać się nad współczesnym wzornictwem, nad projektowaniem na nowo i od nowa.

Sprawdź program Łódź Design Festiwal 2017!

„Nowa ekonomia, nowe media, nowe czasy i wartości. Nowość, zdaje się być najważniejszą cechą współczesności. Zakwestionowaliśmy wiele starych prawd i utartych sposobów myślenia. Po raz pierwszy w historii, w wysoko rozwiniętych społeczeństwach najmłodsze pokolenia, żyją w świecie diametralnie innym od tego, w którym dorastali ich rodzice. Niespotykane wcześniej zmiany technologiczne, społeczne i środowiskowe motywują do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Na każdym niemal etapie naszego życia stykamy się z nowymi wyzwaniami. Jak będziemy mieszkać, pracować, spędzać czas wolny? W jakich miastach będziemy żyć i jak się po nich przemieszczać? W jakim świecie będziemy się rodzić, dorastać i starzeć. Te pytania postanowiliśmy zadać projektantom, kuratorom i markom, z którymi przygotowujemy tegoroczną edycję Łódź Design Festival.”[Michał Piernikowski, Dyrektor Łódź Design Festival]

Łódź Design Festival to obecnie najważniejsze w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzenie związane z projektowaniem o randze międzynarodowej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Na tegoroczny program ŁDF składają się dwie wystawy główne: New Old – projektowanie dla nas w przyszłości (organizator: Muzeum Designu w Londynie, kuratorzy: Helen Hamlyn, Jeremy Myerson, autorzy prezentowanych projektów: Yves Béhar/fuseproject, Konstantin Grcic, Future Facility, Special Projects, IDEO oraz Priestman Goode), Miejskie marzenia (organizator: Vitra Design Museum, kuratorzy: Ronan i Erwan Bouroullec); a także wystawy towarzyszące: Polish Design Island 2017 (organizator: Stowarzyszenie MiastoHolizm, koorydnator: Sebastian Gojdź, kurator: Agata Kiedrowicz), The Best of Hungary, Mystery Things Museum, AccessAbility. Na zwiedzających, jak co roku, czekają stałe elementy festiwalu: make me! – konkurs dla młodych projektantów, Edukreacja – strefa dedykowana rodzinom z dziećmi oraz must have – plebiscyt wyłaniający i upowszechniający najlepsze polskie wdrożenia.

Łódź Design Festiwal 2017: Godziny otwarcia i bilety

CENTRUM FESTIWALOWE
Art_Inkubator, ul. Tymienieckiego 3, Łódź

GODZINY OTWARCIA
3 października 18:00-22:00
4-6 października 10:00-20:00
7-8 października 10:00-21:00

KARNETY
50 zł
Upoważniają do wielokrotnego wstępu na wszystkie wystawy w Centrum Festiwalowym oraz udziału w wybranych wydarzeniach – uczestnictwo w niektórych możliwe jedynie do wyczerpania limitu miejsc; część wydarzeń wymaga dodatkowej rejestracji i/lub opłaty – szczegóły w programie zamieszczonym na stronie www.lodzdesign.com

BILETY JEDNORAZOWE
10 zł Ulgowe dla uczniów i studentów
15 zł Normalne
Wstęp wolny na wystawy w Centrum Festiwalowym dla dzieci do lat 12, dla emerytów oraz dla wszystkich w dniu otwarcia festiwalu – 3 października.
Wszystkie bilety upoważniają do jednorazowego wstępu na wystawy w Centrum Festiwalowym.

Wszystkie bilety i karnety dostępne będą w godzinach otwarcia festiwalu, w biurze festiwalowym na Tymienieckiego 3.

Łódź Design Festiwal 2017: Zobacz filmy z poprzednich edycji