Summer Dying Loud 2017: Dzień drugi

W dniach 8 – 9 września odbyła się 9 już edycja Festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim. Na tegorocznym Rockowym Zakończeniu Lata zagrało 17 zespołów , co znaczy że festiwal ewoluował i z roku na rok się nam rozwija.

W drugim dniu (sobota 9 września)wystąpiło 9 zespołów. Na otwarcie jako pierwsi zagrały Dziady Borowe metalowo i punkowo, następnie psychodeliczny  The Gentle Art of Cooking People , miejscowy Internal Quiet  z metalową petardą , JD Overdrive  grający southern metal , death metalowy In Twilight’s Embrace z Poznania , Dopelord i ciężki gatunek doom , następnie fińska formacja z Lahti Wolfheart i gwiazda wieczoru niemiecka maszyna muzyczna Sodom , następnie Sólstafir z Islandii z bardzo ciekawą i melodyjną odmianą metalu. Zespół został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Festiwal zamknął Sautrus z trójmiasta.

Summer Dying Loud to największy festiwal muzyczny w okolicach Łodzi od 9 lat organizuje go Urząd Miasta w Aleksandrowie Łódzkim. . Przez 9 lat ewoluował z imprezy plenerowej jakich w Polsce wiele – w kierunku niszy ciężkiej muzyki  gitarowej. W tym roku publiczność dopisała i były też gwiazdy. Powoli Summer Dying Loud staje się  jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju, obok  Metal Hammer Festival czy Metalmanii. Za rok 10 jubileuszowa edycja zobaczymy jakie ciekawe gwiazdy nam przyniesie!