Summer Dying Loud 2017: Dzień pierwszy

W dniach 8 – 9 września odbyła się 9 już edycja Festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim. Na tegorocznym Rockowym Zakończeniu Lata zagrało 17 zespołów , co znaczy że festiwal ewoluował i z roku na rok się nam rozwija.

W pierwszym dniu (piątek 8 września)zagrało 8 zespołów. Festiwal otworzył 4dots z Warszawy ,następnie wikingowie Valkenraga , folkowy Percival , Sounds Like The End Of The World z post instrumentalnym rockiem , doskonały Obscure Sphinx z nową płytą, death metalowa Trauma, i kolejny death metal ze Szwecji Unleashed który podbił publiczność Aleksandrowa. Festiwal zamknął post metalowy Schammasch ze Szwajcarii.

Summer Dying Loud to największy festiwal muzyczny w okolicach Łodzi od 9 lat organizuje go Urząd Miasta w Aleksandrowie Łódzkim. . Przez 9 lat ewoluował z imprezy plenerowej jakich w Polsce wiele – w kierunku niszy ciężkiej muzyki  gitarowej. W tym roku publiczność dopisała i były też gwiazdy. Powoli Summer Dying Loud staje się  jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju, obok  Metal Hammer Festival czy Metalmanii. Za rok 10 jubileuszowa edycja zobaczymy jakie ciekawe gwiazdy nam przyniesie!