W niedzielę ( 6 sierpnia) występem  Krzesimira Dębskiego i Krzysztofa Ścierańskiego rozpoczęła się ósma edycja Manu Summer Jazz Sundays , cyklu koncertów które w tym roku przebiegają  pod hasłem „Master & Co.”

Muzycy zostali gorąco przyjęci przez bardzo licznie zgromadzoną publiczność. Zadziałała magia nazwisk : Krzesimir Dębski to uznany kompozytor  muzyki współczesnej i  filmowej, skrzypek jazzowy , dyrygent,  a także lider zespołu jazzowego String Connection.  Towarzyszący mu na scenie Krzysztof Ścierański jest basistą w String Connection,  ale znany jest z wielu innych projektów od gry w Laboratorium , płyty solowe po współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne.

Artyści zaprezentowali własne kompozycje , doskonale przy tym bawiąc zgromadzoną publiczność. Nie często widzi się Krzesimira Dębskiego grającego na gitarze lub jednocześnie na pianinie i skrzypcach a i takimi atrakcjami urozmaicany był niedzielny koncert.

W kolejne sierpniowe niedziele o godzinie 17.00 będzie można posłuchać na rynku Manufaktury dobrej jazzowej muzyki.

Już 13 sierpnia wystąpi  Sasha Strunin – młoda wokalistka, współpracująca z wybitnym amerykańskim trębaczem Gary Guthmanem.  Artystka zaprezentuje materiał z nagranej jesienią ubiegłego roku płyty „Woman In Black”. Na pewno zachętą do udziału w tym wydarzeniu będzie towarzysząca wokalistce sekcja rytmiczna, zdobywcy nagrody Grammy 2014 za album „Night in Calisia”: kontrabasista Paweł Pańta  i perkusista Cezary Konrad oraz znakomity gitarzysta jazzowy Michał Milczarek.

Tydzień później  20 sierpnia scena będzie należała do formacji Mateusza Smoczyńskiego, a w finale 27 sierpnia wystąpi amerykański trębacz Gary Guthman.

Należy dodać, że jak co roku dyrektorem artystycznym Manu Summer Jazz Sundays  jest Tomasz Gołębiewski  – muzyk, producent, organizator prestiżowych wydarzeń muzycznych znanych łódzkiej publiczności.