W czwartek (3 sierpnia) na scenie Wytwórni w ramach Letniej Akademii Jazzu wystąpił duet Marcin Masecki – Jerzy Rogiewicz.

Wydarzenie rozpoczęło podsumowanie  warsztatów Intl Jazz Platform. Na scenie pojawiło się pięć formacji pod wodzą swoich mentorów, którymi w tym roku byli :  brytyjski pianista John Escreet, norweski multiinstrumentalista  Thomas Stronen,  kontrabasista Andreas Lang , saksofonista Maciej Obara i trębacz Tom Arthurs .

Mistrzowskie warsztaty jazzowe prowadzone są już po raz piąty w ramach Letniej Akademii Jazzu. Muzycy biorący w nich udział przez cztery dni przygotowywali się do czwartkowego koncertu. Wykonywali najczęściej kompozycje  swoich mentorów. Warsztaty są adresowane do młodych muzyków, ale były tez osoby z dorobkiem artystycznym.  Tak było w przypadku znanej już łódzkiej publiczności Małgorzaty Hutek z grupy Toma Arthursa. Na scenie towarzyszyli jej saksofonista Jakub Klemensiewicz, trębacz Adam Skorczewski, pianistka Joanna Prokopowicz. basista Adam Gomułka, perkusista Stefan Raczkowski  i Andrew Sacheva na skrzypcach.  W grupie Thomasa Stronena na uwagę zasługują frontmeni  : saksofonistka Monika Muc i grający na skrzypcach Mikołaj Kostka. Ten występ spotkał się chyba z najgorętszym przyjęciem publiczności, ale trzeba przyznać, że wypełniona sala Wytwórni nagradzała brawami wszystkie formacje.

Po przerwie był występ gwiazdy tego wieczoru. Pianista  Marcin Masecki i perkusista Jerzy Rogiewicz wykonali  legendarne utwory jazzowe z lat dwudziestych  w nowoczesnej aranżacji.

Za tydzień 10 sierpnia w ramach kolejnej odsłony Akademii Jazzu koncert formacji Agi Derlak i trio Gadt – Chojnacki – Gradziuk.