W sobotę (24 czerwca) w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbył się półfinał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu dla modelek i modeli – The Look of The Year 2017.

Spośród ponad 100 uczestników półfinału jury w składzie: Jagoda Piątek – Włodarczyk – prezes The Look of The Year w Polsce, Piotr Szewczyk – Agencja More Models, Katarzyna Plichta – Szwarc – More Models, Oliwia Jesionowska – choreograf The Look of The Year, Robert Kapica – zwycięzca światowego The Look of The Year w 2016r., Igor Włodarczyk – biuro The Look of The Year wybrali dziewięć modelek i tyle samo modeli. Nim to jednak nastąpiło kandydaci musieli zaprezentować się w dwóch częściach półfinału. Pierwsza z nich polegała na szybkim wywiadzie, w którym uczestnicy musieli krótko się scharakteryzować oraz wykazać znajomością język obcego. Po niej nastąpił pokaz uczestników półfinału w strojach kąpielowych.

Do szczęśliwej dziesiątki zakwalifikują się również jedna kobieta i jeden mężczyzna z castingu ostatniej szansy organizowanego we współpracy z portalem maxmodels.pl. Finał konkursu odbędzie się 8 września również w Centrum Promocji Mody. Zobaczymy w nim wygranych półfinalistów lub tych, którzy z niezależnych przyczyn zajęli część ich miejsc. Szanse na to mają cztery dziewczyny oraz czterech chłopaków, którzy znaleźli się na tak zwanej liście rezerwowej.