W środowy wieczór (7 czerwca) w nowo otwartym klubie Magnetofon (dawniej Luka) odbył się koncert czołowego zespołu alternatywnego metalu –  Blindead . Wspomagali ich  ROSK – post metalowa grupa ze stolicy i krakowski The Gentle Art of Cooking People grający psychodelic metal.

Blindead to polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza sludge, doom i metalu progresywnego. Powstała 1999 roku w Gdyni pod nazwą Incorrect Personality. Mają na koncie pięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych przez krytyków,  a ostatni powrotny, szósty album „Ascension” rozgrzał emocje fanów zeszłej jesieni. Blindead to jeden z największych artystycznych sukcesów na polskim styku metalu i rocka, a w ostatnich miesiącach – największe zaskoczenie. Zespół Mateusza Śmierzchalskiego stworzył fundamenty współczesnego metalu alternatywnego w Polsce, a dzięki płytom takim jak „Autoscopia/ Murder in Phazes” czy nominowanej do Fryderyka „Affliction XXIX II MXMVI” stał się jego wiodącym reprezentantem.

Album „Ascension’’ promowany na koncertach to subtelniejsze utwory nagrane z nowym wokalistą Piotrem Piezą ukazują zespół w nowym świetle i z odmienioną energią. Koncert doskonały, a wymagające skupienia utwory, sceniczna charyzma i bogata wizualizacja koncertów do dziś są wizytówką zespołu. Każdy fan metalowej muzyki alternatywnej powinien ten zespół posłuchać na żywo.

Zapraszamy do fotorelacji z koncertu formacji Blindead w łódzkim klubie Magnetofon.