W środę (31 Maja) w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu poświęcone nadaniu Irenie Santor tytułu doktora honoris causa.

Na uroczystość oprócz władz uczelni przybyli znakomici goście a ci, którzy nie mogli być obecni dziękowali za pośrednictwem swoich przedstawicieli pani Irenie Santor za wkład w polską kulturę. Nim jednak przyszedł czas na podziękowania musiało stać się zadość całej ceremonii. Swoją recenzję przedstawiła prof. Renata Danel. Z pomocą przedstawiciela zrobił to również niestety nieobecny na gali znany chyba wszystkim autor tekstów do wielu znakomitych piosenek – Jacek Cygan.

Po recenzjach przyszedł czas na Laudację Promotora prof. dr. Włodzimierza Nahornego, a następnie na nadanie tytułu. I w tym momencie powinniśmy zrobić przerwę w tej relacji tak długą jak dłuugo trwały owacje na stojąco dla niekwestionowanej damy polskiej muzyki rozrywkowej – Ireny Santor. W burzy oklasków uczestniczyli nie tylko zwykli goście ale też znajomi i przyjaciele przybyłej do Łodzi Gwiazdy polskiej estrady. Byli tam zatem: Alicja Majewska, Michał Bajor, Ryszard Poznakowski. Nie zabrakło również przedstawicieli dwóch, w tym wydarzeniu najważniejszych miast czyli Solca Kujawskiego i Łodzi. Ten pierwszy – rodzinne miasto Ireny Santor reprezentowała pani burmistrz, Łódź zaś prezydent miasta Hanna Zdanowska, która w emocjonalnym wystąpieniu dziękowała za wkład doktorantki w muzyczną historię Polski.

Główna przedstawicielka naszego miasta nie była jednak najwyższym urzędnikiem, którego urzekła Irena Santor. Również Piotr Gliński za pomocą swojego przedstawiciela podziękował za całokształt pracy i wkład w kulturę Polaków. Wszystkie wystąpienia wzbudzały pozytywne emocje zarówno wśród publiczności jak i obecnych na scenie. Podczas wystąpienia doktor honoris causa Ireny Santor publiczność mogła usłyszeć o tym jak toczyła się jej historia. Nie mogło również zabraknąć chwili pamięci o Wojciechu Młynarskim i Zbigniewie Wodeckim.

Po części oficjalnej rozpoczął sie koncert „Tych lat nie odda nikt” w wykonaniu studentów specjalności wokalistyka estradowa.