W niedzielny wieczór (29 maja) w łódzkim klubie Keja zagrał amerykańdki zespół bluesowy The Steepwater Band.

Grupa powstała w Chicago w 1998 roku jako trio, ale z czasem przekształcili się w kwartet. Stylistycznie można ich określić jako ukłon w stronę bluesa brytyjskiego przepuszczony przez filtr współczesnego rocka. Choć Jeff Massey, Tod Bowers i Joe Winters zaczynali jako dość ortodoksyjne trio bluesowe koncentrujące się na interpretowaniu bluesowych standardów, poprzez lata nie oparli się wpływom psychodelii, americany, jazzu, czy rocka.

Obecnie repertuar zespołu składa się głównie z utworów autorskich. W 2001 wydali pierwszy długogrający album zatytułowany “Brother to the Snake”. Obecnie mają na koncie kilkanaście wydawnictw audio i video, a właśnie promują szósty studyjny album zatytułowany „Shake Your Faith”. Ich utwory zostały wykorzystane w wielu programach telewizyjnych oraz filmach.

Koncertują w całych Stanach i Europie, dzieląc sceny m.in. z Gov’t Mule oraz Lynyrd Skynyrd. Obecny skład zespołu to: Jeff Massey – gitara i wokal, Eric Saylors – gitara, Tod Bowers – bas, Joe Winters – perkusja.