Przeznaczono pieniądzem.in. na promocję imprez dla seniorów w Ośrodka Kultury „Górna”, zakup konia dla Straży Miejskiej czy wdrożenie internetowych zapisów w Bałuckim Ośrodku Kultury.

20 tys. zł ma kosztować wdrożenie systemu biletyna.pl w Bałuckim Ośrodku Kultury. System ma ułatwić zapisy przez internet na zajęcia w BOK-u. Za 20 tys. zł BOK chce kupić drukarki, laptopy i urządzenie wielofunkcyjne.

Ośrodek Kultury Górna chce promować imprezy dla seniorów poprzez torby z nadrukiem, fotosy w gazetach i piknik oraz paradę seniorów. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do października 2017 roku.

10 tys. zł będzie kosztował zakup konia dla Straży Miejskiej. Obecnie strażnicy posiadają 7 koni, a patrole powinny się odbywać dwójkami, dlatego dla Straży Miejskiej zostanie kolejny koń. 106 tys. zł otrzyma Muzeum Tradycji Niepodległościowych (MTN) na opłacenie ochrony budynku. Jest to spowodowane podwyższeniem stawki minimalnej do 12 zł  netto/ godzinę.10 tys. zł dofinansowano premierę w teatrze Pinokio „Chłopcy z Placu Broni”.

150 tys. zł będzie kosztował w czerwcowy XII Superfinał rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Wydarzenie będzie transmitowane przez jedną z telewizji. Pojawią się także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci. W