Łódzki koncert Agnes Obel odbędzie się już za niespełna tydzień. W związku z tym przygotowaliśmy dla fanów duńskiej wokalistki 10 najważniejszych faktów dotyczących gwiazdy. Przypominamy także, że nadal możecie wygrać bilety na koncert Agnes Obel w klubie Wytwórnia w naszym konkursie [TUTAJ].

30 maja 2017 – Sala Audytoryjna WCK, Wrocław
31 maja 2017 – Wytwórnia, Łódź

Bilety: miejsca siedzące 129/139/159 PLN
Wrocław: eventim.pl ,ticketpro.pl, ebilet.pl, stodola.pl oraz kasa klubu Stodoła.
Łódź: eventim.pl ,ticketpro.pl, ebilet.pl, stodola.pl, ekobilet.pl oraz kasa klubu Stodoła.

BILETY KOLEKCJONERSKIE NA www.stodola.pl W sprzedaży dostępne również Karty Podarunkowe Klubu Stodoła – obdaruj bliskich wyjątkowym koncertem.

10 faktów o Agnes Obel, które powinien znać każdy uczestnik nadchodzących koncertów w Polsce!

1. Agnes Obel urodziła się w 1980 roku w Kopenhadze, w rodzinie o muzycznych korzeniach i już w dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie.

2. Mając siedem lat początkująca artystka dołączyła do niewielkiego składu swojego pierwszego zespołu, w którym śpiewała i grała na gitarze basowej.

3. Jej pierwszy album, zatytułowany „Philharmonics”, aż pięciokrotnie pokrył się platyną.

4. Materiał na debiutancką płytę, która ukazała się w październiku 2010 roku, artystka skomponowała, nagrała i wyprodukowała samodzielnie.

5. Drugi krążek, wydany pod koniec 2013 roku „Aventine” pokrył się platyną we Francji oraz złotem w Danii i Belgii, a sama Agnes Obel zaczęła być gwiazdą docenianą w całej Europie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, docierając ze swoim przekazem do publiczności bez względu na granice jakie ich dzielą.

6. W swojej twórczości Agnes Obel inspiruje się dokonaniami wielu znanych twórców, wśród których znaleźli się m.in. Roy Orbison, Joni Mitchell oraz PJ Harvey.

7. Utwór Agnes Obel „Just So” został wykorzystany w niemieckiej reklamie T-Mobile, z kolei trzy inne piosenki były wykorzystane w filmie „Submarino” Thomasa Vinterberga.

8. Artystka wydawała dotychczas trzy albumy, spośród których ostatni – „Citizen of Glass” – ukazał się w październiku 2016.

9. Agnes Obel zdążyła już podbić serca polskiej publiczności koncertami na żywo, występując m.in. w warszawskim Klubie Stodoła oraz gdańskim Starym Maneżu. Każdy z występów Obel w Polsce cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

10. Duńska wokalistka na co dzień mieszka w Neukölln, dzielnicy na południu Berlina.