Główne wydarzenia związane ze Świętem Łodzi będą się działy w lipcu, a nie w maju. W wakacje mieszkańcy mogą słuchać  koncertów i brać udział w wycieczkach.

W maju w Radzie Miejskiej są wręczane odznaki i nagrody oraz dodawany kolejny centymetr do obeliska przy ul. Piotrkowskiej. Władze miasta w lipcu proponują mieszkańcom o wiele bogatsze obchody. W tym roku 28 – 29 lipca Łódzkie Centrum Wydarzeń zorganizuje m.in. koncerty (Hey, Rezerwat i Natalia Nykiel). Pojawią się także wycieczki po miejskich inwestycjach.

Jednak niektórzy radni uważają, że powinno się obchodzić także termin majowy. – Od 1991 roku zgodnie ze statutem Święto Łodzi to 15 maj. Statut to łódzka konstytucja i trzeba ją szanować. Jak się mieszkańcom niczego wtedy nie proponuje, to nie wyjdą na Piotrkowską – stwierdza radny Władysław Skwarka (SLD).  Zdaniem Małgorzaty Bartosiak, przewodniczącej Komisji Promocji Miasta i Współpracy Zagranicznej, radni mieli możliwość współtworzenie imprezy, ale do komisji dotyczącej organizacji Święta Łodzi nikt z radnych się nie zgłosił.