Znamy szczegóły programu Festiwalu Łódź 4 Kultur. Będą koncerty piosenek  Cohena, Wysockiego i Dylana, konkurs na poemat o Łodzi czy spektakle. Hasło imprezy. to: Alfabet Dialogu.

Festiwal odbędzie się we wrześniu 2017 roku. Z wydarzeń muzycznych można wymienić koncerty m.in.: Korteza, Yankiel Band, piosenek Cohena (12 polskich wokalistek pod kierunkiem Leszka Biolika), Symchy Kellera, Łukasza Lacha (piosenki Boba Dylana) i zespołu L.Stadt w projekcie L.Story. Kuratorem festiwalu z dziedziny muzyki jest Marcin Tercjak.

Ze sztuk wizualnych będzie można zobaczyć instalacje, murale, teatr wertykalny (artyści występują w powietrzu na linach), czy aranżacje czterech przystanków MPK. Powstanie także mural Dialogu. Za tę dziedzinę odpowiada Teresa Latuszewska-Syrda.

Z wydarzeń teatralnych należy się spodziewać spektaklu „Antygona w Nowym Jorku”. Będzie także przedstawienia dotyczące więźniów z Oświęcimia („Ashes to ashes”) i kultury rosyjskiej („Czarnobylska modlitwa” – zaprezentuje Białoruski Teatr Narodowy z Mińska). W Teatrze Muzycznym pojawi się kabaret „Pożar w burdelu” w wykonaniu artystów Teatru Polskiego z Warszawy. Kuratorem programu teatralnego jest Jakub Porcari.

W literaturze i filmie (kurator to Przemysław Owczarek) można posłuchać i potańczyć opartych na folklorze „Złódzonych piosenek” (Stary Rynek) lub wziąć udział w konkursie na poemat o Łodzi. Temat ma nawiązywać do dziedzictwa industrialnego i postindustrialnego.

Ze wszystkich imprez 8 jest biletowanych. Festiwal będzie się promował na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Budżet imprezy to 1,8 mln zł (1,2 mln z miejskiego budżetu, 400 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz reszta pochodzi od sponsorów).