Na juwenaliowej scenie Politechniki Łódzkiej zagości łódzki duet Dwa Sławy, w którego skład wchodzą Radosław „Rado Radosny” Średziński oraz Jarosław „Astek” Steciuk.

Obaj swoją karierę muzyczną zaczynali w innych zespołach – Rado Radosny był związany z formacją Uśpione Miasto, natomiast Astek był członkiem zespołu UstinsTrumentaliX. Dwa Sławy powstał w 2006 roku, a już rok później zadebiutował nielegalem Dla sławy. W kolejnych latach powstawały w 2010 – Nieśmiertelna Nawijka Dwusławowa, 2011 – Muzyka Kozacka oraz  w 2012 Nie wiem, nie orientuje się. Zespół zmienił swoje miejsce w branży hip-hopowej dopiero po wydaniu  piątego albumu Ludzie sztosy z 2015 roku, który trafił do ogromnej rzeszy słuchaczy.

Obecnie na swoim koncie mają sześć albumów, w tym ostatni Dandys Flow wydany w styczniu tego roku, na którym znajdziemy takie hity jak: „A może by tak?”, „Mogłoby się wydawać” czy „Catering”. Ostatni krążek szybko trafił do nowych odbiorców i już w przedsprzedaży był na trzykrotnie lepszej pozycji od albumu Ludzie sztosy. Nowym album różni się od poprzednich płyt tym, że jest poważniejszy, dynamiczny oraz bardziej refleksyjny. Niewątpliwie można go uznać za duży sukces w ich karierze.

Na Juwenaliach Dwa Sławy wystąpi w piątek!