Z wielką przyjemnością zapraszamy na I Łódzką Wystawę Fotografii Koncertowej – SoundOFFPhoto, która rozpocznie się w niedzielę (14 Maja) w klubie Niebostan.

SoundOFFPhoto! I Łódzka Wystawa Fotografii Koncertowej
Otwarcie: Niedziela 14 maja godz. 19:00
Miejsce: Niebostan (Łódź, ul. Piotrkowska 17)

Wystawa składać się będzie z 28 wielkoformatowych wydruków wykonanych w najwyższej jakości przez łódzki MediaPress. Na zdjęciach zobaczyć będzie można znanych i lubianych artystów uchwyconych przez fotografów podczas występów na łódzkich scenach.

Fotografia koncertowa to szczególny gatunek fotografii, który łączy reportaż z pewnego rodzaju pracą twórczą. Zatrzymując artystów w kadrze, dajemy widzom szansę poczucia tej szczególnej atmosfery koncertów nawet wtedy, gdy muzyka już dawno wybrzmi

Autorami zdjęć, które będą prezentowane na ścianach w Niebostanie są: Mateusz Pulit, Łukasz Ratajczyk, Piotr Sikora, Przemek Sikora, Marek Śmietański, Stanisław Wadas oraz Natalia Zdziebczyńska. Na fotografiach zobaczyć będzie można zarówno gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak i artystów z zagranicy. Wystawa SoundOFFPhoto ma charakter otwarty a prace oglądać będzie można od 14 maja do 11 czerwca 2017r.

Poza swoimi pracami, chcemy pokazać jak dużo interesujących wydarzeń odbywa się w Łodzi.

Fotografujemy w całym kraju ale podczas pierwszej edycji wystawy postanowiliśmy pokazać kadry uchwycone podczas koncertów w naszym mieście – mówią zgodnie autorzy.

Szczególnie zachęcamy do udziału w otwarciu podczas którego poza oglądaniem zdjęć początkujący adepci fotografii koncertowej będą mieć wyjątkową okazję do wymiany swoich spostrzeżeń z autorami prezentowanych prac.

Wystawa odbywa się we współpracy z klubem Niebostan, a partnerami strategicznymi wydarzenia są firma MediaPress oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń. Z kolei patronaty medialne objęły Gazeta Wyborcza, Radio Żak, Top Guitar, Magazyn Gitarzysta, Niezależny Magazyn Muzyczny KVLT, Magazyn Artystyczny Spektrum, RockSerwis.fm, artrock.pl, Rock Area, Dzień Dobry Łódź, Plaster Łódzki, DeathMagnetic.pl, EventPack.pl, Pro-Radio, Nikt Już Nie Słucha Dobrej Muzyki, Music in the Lenses.

Zachęcamy także do zapoznania się z pracami łódzkich fotografów koncertowych, być może niektóre z nich zobaczycie właśnie podczas wystawy w Niebostanie.