Nowe ulice, podziemny parking na przeciwko filharmonii i nadbudowana kamienica przy ul Moniuszki to jedne z planów rewitalizacji w centrum Łodzi.

Przez podwórko kamienicy przy Sienkiewicza 22 ma przebiegać pasaż w stronę dworca. Za budynkiem telewizji będzie nowa droga (600 metrów) z nawierzchnią granitową, która zostanie włączona w ul. Wschodnią. Pod placem 4 czerwca 1989 rok do 2020 roku prawdopodobnie powstanie podziemny parking.

Kamienica przy Sienkiewicza 22 zostanie nadbudowana o jedno piętro (obecnie dwupiętrowa). Powstaną tam kawiarnie, miejsce dla organizacji pozarządowych i inne lokale użytkowe. Na razie urzędnicy planują dedykować je fanom gier i oprogramowania. Nie są znane jeszcze dokładne koszty inwestycji.

Nowa ulica połączy także Tuwima 10 i ul. Moniuszki (między dawną fabrykę z budynkiem Mediateki). Gmach przy ul. Moniuszki 3/5 zostanie zaadaptowany na funkcje biurowe i medialne. Wartość projektu to ok. 50 mln zł.

Przebudowana zostanie również ul. Traugutta. Przed Łódzkim Domem Kultury powstanie nowy plac. (dopiero po wybudowaniu tunelu średnicowego). Zmiany przy ul. Traugutta zakładają całkowitą wymianę nawierzchni, oświetlenia, elementów małej architektury, uporządkowanie infrastruktury podziemnej, budowę monitoringu, urządzenie miejsc postojowych, przebudowę skrzyżowań z ul. Sienkiewicza i Kilińskiego oraz posadzenie nowych drzew, które uzupełnią istniejący szpaler.Na ul. Traugutta i na nowych ulicach zostanie posadzonych w sumie 76 nowych drzew. Będą to drzewa duże o wysokości prawie 7 metrów.

Dwie kolejne połączą nową ulicę z ul. Sienkiewicza i Kilińskiego. Skrzyżowanie z ul. Sienkiewicza znajdzie się przy dawnej siedzibie komisariatu policji, natomiast z ul. Kilińskiego na wysokości siedziby Straży Miejskiej, jako przedłużenie na zachód ul. Hasa.