W środowy wieczór (19 kwietnia)  odbył się koncert Jennifer Batten. Występ tej legendarnej, znanej na całym świecie amerykańskiej gitarzystki, przejdzie do historii klubu New York. Wybrana z setki gitarzystów jako jedyna  przez 10 lat współpracowała z Królem Pop’u Michaelem  Jacksonem!

Kariera Jennifer Batten to przede wszystkim długoletnia współpraca z Michaelem Jacksonem  a oraz trzyletnie granie u boku  Jeffa Becka. Ponadto współdziałała z firmą Washburn, od lat grała wiernie na gitarach tej firmy, została wybrana przez czytelników najsłynniejszego magazynu gitarowego świata Guitar Player – Najlepszą gitarzystką świata !. Jennifer budzi zachwyt na całym świecie , jej koncerty to multimedialne widowisko (obraz + dźwięk), a muzyka z pogranicza rocka, jazzu, fusion, world music. Styl Jennifer Batten wywodzi się z brzmienia gitary undergroundowej. Wydała również dwie książki oraz trzy płyty solowe, które łączą w sobie tradycyjną muzykę europejską, elektroniczną i rock’n’roll.

Pierwsza część koncertu to popis solowy Jennifer Batten , gdzie zagrała swoje własne kompozycje. W utworach można było wyczuć mocny wyrazisty amerykański charakter grania, w którym czuć było mocny wpływ gitary elektrycznej.

Druga część koncertu to występ z zespołem w składzie: Łukasz Gorczyca – bass, Tomasz Dominik – dr, Jarosław Małys – kb i Krzysztof Chruściel – voc. Wspólnie z zespołem został wykonany set tribute to Michael Jackson ,,Bad’’ i ,,Thiller’’ oraz parę utworów Jeffa Becka. Ten występ został przyjęty z ogromnym aplauzem publiczności. Koncert zakończył się bisem , po koncercie były wspólne zdjęcia i autografy. Występ Jennifer Batten na pewno na długo zapadnie w pamięci licznie przybyłej łódzkiej publiczności.

Zapraszamy na fotorelację z występu tej wspaniałej artystki.

PODZIEL SIĘ