W Łódzkim Domu Kultury (8 kwietnia) odbył się ciekawy koncert  brazylijskiego gitarzysty Eduardo Agini  który gra na gitarze techniką zwaną „tappingiem”.

Jest to muzyk pochodzący z Sao Paulo w Brazylii który uznawany za jednego z prekursorów techniki gry na gitarze zwanej właśnie „tappingiem”.  Opracował swój innowacyjny unikalny styl grania na gitarze klasycznej , a jako kompozytor dokonał wielu wybitnych nagrań muzyki instrumentalnej. Stworzył nowy gatunek muzyczny po między jazzem i muzyką klasyczną, pod silnym wpływem minimalizmu, brazylijskiego folku i world music.

Nagrał wiele płyt wysoko ocenianych przez krytyków, również we współpracy z ważnymi przedstawicielami muzyki brazylijskiej. Wyprodukował niezliczone ścieżki dźwiękowe do filmów, spektakli teatralnych, choreografii tanecznych, programów telewizyjnych, a także pracował jako dyrektor muzyczny we współpracy z największymi nazwiskami Performing Arts. Agni występował w najważniejszych salach koncertowych w Brazylii. Koncertował w ponad 30 krajach.

Zapraszamy na fotorelację z tego ciekawego koncertu.