Jennifer Batten – legendarna, uznana na całym świecie gitarzystka, która przez 10 lat współpracowała z Królem Pop’u Michael’em Jacksonem wystąpi w Łodzi. Podczas koncertu w klubie New York artystka wykona set „Tribute to Michael Jackson”.

Batten współdziałała z firmą Washburn, od lat grała wiernie na gitarach tej firmy, została wybrana przez czytelników najsłynniejszego magazynu gitarowego świata Guitar Player – najlepszą gitarzystką świata! Wśród nagrodzonych w innych kategoriach znaleźli się między innymi: Eric Clapton, Pat Metheny, Kirk Hammet, Warren Haynes i Derek Trucks.

Styl Jennifer Batten wywodzi się z brzmienia gitary undergroundowej, a muzyczna prasa opiniotwórcza od razu wychwyciła jej wyrazisty charakter, w którym czuć było mocny wpływ gitary elektrycznej. Przełom w karierze Jennifer nastąpił w chwili, gdy spośród ponad stu gitarzystów, została wybrana do składu Michaela Jacksona. Zespół stworzony z muzyków na bardzo wysokim poziomie podróżował po świecie przez półtora roku, dając koncerty ponad cztero i półmilionowej publiczności.

W 2012 roku z okazji 25-lecia wydania albumu Michaela Jacksona „BAD”, Sony opublikowało album DVD z finałowego koncertu trasy, który odbył się na Stadionie Wembley. Jennifer nie zmarnowała okazji, jaka nadarzyła się podczas tego tourne i od razu rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem. Producentem płyty był Michael Sembello (były gitarzysta Stevie Wonder’a). Ledwo ukazał się jej debiutancki album: „Above, Below, and Beyond’s” (wiosna, 1992r.), a znów dostała propozycję występowania u boku Michaela Jacksona, tym razem podczas „Dangerous Tour”. W styczniu 1993 roku wraz z Michael’em Jacksonem wzięła udział w telewizyjnym show, podczas słynnego amerykańskiego święta footbolu – Superbowl XXVI, emitowanego w 80 krajach. Oglądalność tego dnia pobiła rekord w historii telewizji. Na tuż przed tym, jak opuściła tourne z Michael’em Jacksonem, które było poświęcone albumowi HIStory (1997 r.), wydała kolejny album „Momentum”. Na wiosnę 1998 r. Jeff Beck przedstawił Jennifer propozycję dołączenia do jego zespołu. Połączyli siły na 3 lata, czego wynikiem były albumy: „Who Else” oraz „You Had It Coming”, oba poparte międzynarodową trasą koncertową. Zapis fragmentu wspólnej trasy można obejrzeć na płycie DVD o tytule – Jeff Beck Live in Tokyo 1999″. Jennifer wydała dwie książki oraz trzy płyty solowe, które łączą w sobie tradycyjną muzykę europejską, elektroniczną i rock’n’roll.

Bilety w cenie: 100 zł przedsprzedaż/120 zł w dniu koncertu/ VIP 150 zł (miejsca siedzące blisko sceny + drink niespodzianka od Szefa Baru). Bilety do nabycia [TUTAJ]. Bilety kolekcjonerskie do nabycia w klubie. Ilość miejsc ograniczona.

KONKURS: Wygraj bilety na koncert Jennifer Batten

Aby zdobyć jedno z dwóch jednoosobowych zaproszeń wystarczy że napiszesz nam dlaczego to właśnie Ty chciałabyś / chciałbyś otrzymać zaproszenie na koncert oraz krótko to uzasadnisz.

Odpowiedź wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem wyślij na adres konkursy@ddlodz.pl W temacie wiadomości podaj koniecznie hasło „Jennifer Batten”. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy wejściówkami na koncert.

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku (17 kwietnia) do godziny 20:00. Po upływie tego terminu wybierzemy zwycięzców i poinformujemy o sposobie odebrania nagród.

WYNIKI KONKURSU: Wygraj bilety na koncert Jennifer Batten

Zaproszenia na występ Jennifer Batten w klubie New York otrzymują: Jędrzej Olżewski oraz Dawid Brykalski.

Zwycięzcom  gratulujemy! Sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe, wkrótce znajdziecie w nich informacje o sposobie odbioru nagród. Pozostałym uczestnikom winszujemy kreatywności i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które ogłosimy już wkrótce.