Jeszcze nie ostygły emocje po niedawnym ogłoszeniu Steve’a Aokiego, a organizatorzy Czad Festiwal już zaprezentowali kolejnych wykonawców. Nazwisko Marley jest synonimem jamajskiej tradycji, reprezentuje ducha rewolucji kulturowej, politycznej i społecznej. W dialekcie wschodnioafrykańskim Ky-Mani znaczy „odważny podróżnik”, określenie doskonale pasujące do charyzmatycznego artysty.

Chociaż Ky-Mani nie wykazywał chęci podążania śladami swego znanego ojca, ziarno dziedzictwa Boba Marley’a rozkwitło w 1997 roku, kiedy to jego syn połączył siły z hip-hopowym artystą Pras of The Fugees. To był decydujący moment muzycznej drogi KyManiego, która doprowadziła go do miejsca, w którym jest dzisiaj – twórcy bez ograniczeń, który odważnie sięga po różne gatunki muzyczne. Łączenie world music, hip-hopu, bluesa i rocka dosadnie pokazuje, że Marley jest artystą, którego muzyka w żaden sposób nie podlega zaszufladkowaniu.

Szwedzki Hoffmaestro jest jednym z tych zespołów, które sukces osiągnęły dzięki pracy u
podstaw, czyli nieustającemu koncertowaniu i fenomenalnej interakcji z publicznością. Ich występy stały się częścią największych festiwali, ustanawiając przy okazji rekordy frekwencji. Jako zespół Hoffmaestro prezentuje unikatową kombinację muzycznej dyscypliny i chaosu. Ktokolwiek widział ich na żywo, może potwierdzić, że Hoffmaestro to siła natury w najczystszej postaci, której nie sposób zatrzymać. Twórczość Szwedów to prawdziwy muzyczny tygiel, który najtrafniej opisuje słowo Energia – niezależnie od tego czy pochodzi ona od ska, soulu, country, hip-hopu, folk rocka, reggae czy punka.

Założony w 2002 roku w śródziemnomorskim porcie Barcelony, Che Sudaka są uznawani za
flagowego przedstawiciela Mestiza Music. Gdziekolwiek się pojawiają ich fuzja cumbii, ska i
punka gwarantuje niezapomnianą fiestę. Ekspresyjne, mocno osadzone w kontrkulturze teksty obalają jakiekolwiek ideologiczne i społeczne granice. Muzyczne korzenie Che Sudaki można znaleźć w kulturze popularnej Ameryki Południowej oraz w twórczości legendarnych zespołów jak The Clash, Mano Negra i Los Fabulosos Cadillacs. Niesamowita sceniczna energia jest cechą charakterystyczną i znakiem rozpoznawczym zespołu.

Potwierdzeni artyści: Steve Aoki, Bastille, Billy Talent, Alestorm, Anti-Flag, Blind Guardian,
Dubioza Kolektiv, Epica, Hoffmaestro, Ky-Mani Marley, Sonata Arctica, Zebrahead, Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Big Cyc, Coma, Czesław Śpiewa, Hunter, Lady Pank akustycznie, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek, Trzynasta w samo południe.