W czwartkowy wieczór(30marca) łódzkim klubie Żarty żartami odbyła się kolejna 4 już odsłona imprezy Vulgar Night. Tym razem z pod znaku ciężkiego black-metalu wystąpiły trzy zespoły : Shodan z Wrocławia , The John Doe’s Burial z Piotrkowa Trybunalskiego i Hate z Warszawy.

Po sukcesach imprezy z cyklu Vulgar Night  rozszerzyło się pole rażenia o kolejne miasta , tym razem koncerty odbędą się w 30 Łodzi i 31 marca w Piotrkowie Trybunalskim.  Koncert rozpoczął się z małym opóźnieniem i dwa pierwsze zespoły grały trochę krócej. Jako pierwszy wystąpił Shodan  , który zaprezentował ciężki death metal w całkowitych oparach mgły która spowiła cały klub. Po krótkiej przerwie  na scenie pojawił się, The John Doe’s Burial grający dynamiczny death-core-metal. Panowie skutecznie rozkręcili fanów ciężkiego brzmienia.

Na zakończenie wystąpił długo oczekiwany Hate , prezentujący death i black metal. Przy tym zespole warto na dłużej się zatrzymać, ponieważ wnieśli  duży wkład w muzyczną scenę black  metalu. Zespół powstał w 1990 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Adama Buszko, gitarzysty Andrzeja „Quacka” Kułakowskiego, basisty Marcina „Martina” Russaka oraz perkusisty Piotra „Mittloffa” Kozieradzkiego. Jedynym członkiem oryginalnego składu pozostaje Buszko, który pełni w kwartecie funkcję głównego kompozytora i autora tekstów. Od 2015 roku skład Hate współtworzą perkusista Paweł „Pavulon” Jaroszewicz oraz muzycy koncertowi – gitarzysta Dominik „Domin” Prykiel i basista Piotr „Kain” Kołakowski. Byli i obecni członkowie grupy utworzyli lub współtworzyli liczne zespoły i projekty poboczne, m.in. takie jak: Mothernight, Pyorrhoea, Devilyn, Riverside, Imperator, Saltus, czy Naumachia . Mają na koncie wydanych 10 albumów studyjnych , ostatni Tremendum wydany na początku roku. Zespół w większości koncertuje za granicą a niestety mało w kraju, dlatego ich koncerty to niebywała gradka dla fanów ciężkiego brzmienia. Hate zagrał koncert na swoim wysokim poziomie a licznie przybyli fani tego zespołu byli zadowoleni . Koncert zakończył się późno w nocy.

Zapraszamy na fotorelację z tego ciekawego koncertu.