Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Na sesji Rady Miejskiej pojawili się mieszkańcy Olechowa i Janowa protestujący przeciwko podwyżkom czynszu. Domagają się spotkania z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską.

Według radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej pojawił się kryzys, a PO i SLD pokazały prawdziwe oblicze swojej władzy. – Na dwudziestu minutowym spotkaniu z mieszkańcami nie pojawił się żaden z prezydentów. My chcieliśmy uchwalić stanowisku przeciwko podwyżkom. Jednak koalicja odrzuciła pomysł – twierdzi Marta Wandzel (PiS), radna Rady Miejskiej.

– Radni Prawa i Sprawiedliwości żerują na mieszkańcach Łodzi i nie mają żadnych propozycji. Sam apel w sprawie czynszów nie wystarczy – stwierdza Mateusz Walasek, przewodniczący klubu PO w Radzie Miejskiej.

Urzędnicy proponują mieszkańcom dwa rozwiązania i liczą na porozumienie. – Inicjatywy wyszły od samych mieszkańców. Chcemy zaproponować zmniejszenie mocy ciepła oraz możliwość wykupu mieszkań z bonifikatą. Dzięki takim rozwiązaniom czynsz będzie niższy – zapewnia Tomasz Piotrowski, dyrektor Biura Prezydenta. – Prezydent stara się dla Łodzi o Expo, ale chętnie za kilka porozmawia z mieszkańcami. Obecnie do dyspozycji mieszkańcy mają najbardziej doświadczonych urzędników – dopowiada. Przerwa na sesji potrwa co najmniej do godziny 14.Potem radni mają nadzieję na wznowienie obrad.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
PODZIEL SIĘ
Bartłomiej Krasnodębski
Specjalizuje się w sprawach miejskich i kulturze. Wielki miłośnik teatru i sztuki przez duże "S". W naszej redakcji od niemal samego początku.