Na sesji Rady Miejskiej pojawili się mieszkańcy Olechowa i Janowa protestujący przeciwko podwyżkom czynszu. Domagają się spotkania z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską.

Według radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej pojawił się kryzys, a PO i SLD pokazały prawdziwe oblicze swojej władzy. – Na dwudziestu minutowym spotkaniu z mieszkańcami nie pojawił się żaden z prezydentów. My chcieliśmy uchwalić stanowisku przeciwko podwyżkom. Jednak koalicja odrzuciła pomysł – twierdzi Marta Wandzel (PiS), radna Rady Miejskiej.

– Radni Prawa i Sprawiedliwości żerują na mieszkańcach Łodzi i nie mają żadnych propozycji. Sam apel w sprawie czynszów nie wystarczy – stwierdza Mateusz Walasek, przewodniczący klubu PO w Radzie Miejskiej.

Urzędnicy proponują mieszkańcom dwa rozwiązania i liczą na porozumienie. – Inicjatywy wyszły od samych mieszkańców. Chcemy zaproponować zmniejszenie mocy ciepła oraz możliwość wykupu mieszkań z bonifikatą. Dzięki takim rozwiązaniom czynsz będzie niższy – zapewnia Tomasz Piotrowski, dyrektor Biura Prezydenta. – Prezydent stara się dla Łodzi o Expo, ale chętnie za kilka porozmawia z mieszkańcami. Obecnie do dyspozycji mieszkańcy mają najbardziej doświadczonych urzędników – dopowiada. Przerwa na sesji potrwa co najmniej do godziny 14.Potem radni mają nadzieję na wznowienie obrad.