W tym roku Piotrków Trybunalski świętuje 800-lecie istnienia miasta które połączone zostało z Dniem Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Zwieńczeniem obchodów był koncert na terenie Autogiełdy „Ptak”, na którym wystąpiły : piotrkowski zespół Glasses , po nich pojawił się Michał Szpak , a gwiazdą wieczoru była węgierska  grupa Omega.

Ciekawie zaprezentował się Michał Szpak idol nastolatek . Uczestnik programów talent show X-Factor,  reprezentował nas też podczas Eurowizji oraz festiwalu w Opolu .Jego repertuar to muzyka z pogranicza popu i rocka.

Jako gwiazda wieczoru wystąpiła legendarna już węgierska grupa lat 60-tych Omega . Ich kultowy utwór ,,Dziewczyna o perłowych włosach’’ znany jest na całym świecie. Ich dorobek muzyczny to 18 albumów studyjnych i drugie tyle koncertowych, anglojęzycznych , mnóstwo kompilacji i setki koncertów. Dziś starsi już panowie są w doskonałej formie, i dali świetny koncert . Ze starego składu wystąpiło czterech oldboyów : János Kóbor-śpiew, György Molnár-gitara, Ferenc Debreczeni-perkusja, László Benkő-instrumenty klawiszowe. Gościnnie wystąpił multiinstrumentalista Józef Skrzek. Usłyszeliśmy większość znanych przebojów Omegi włącznie z ,,Dziewczyną o perłowych włosach’’. Omega zagrała także utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” .

Piotrkowianie, mimo kapryśnej pogody, dopisali , a na zakończenie odbył się pokaz sztucznych ogni.