W piątkowy wieczór (24 marca) w Łódzkim Domu Kultury odbył koncert metalowej grupy ze Szczytna Hunter. Jako suport wystąpił niemiecki Reload grający mocnego agresywnego rocka.

Trasa koncertowa zespołu Hunter, która zaczęła się w lutym to przede wszystkim promocja nowej płyty studyjnej zatytułowanej „NieWolnOść”, której premiera odbyła się jesienią zeszłego roku. Album spotkał się ze świetnym odbiorem w społeczności  hunerów . Po bardzo dobrze przyjętych poprzednich płytach ,,Królestwo’’  i ,,Imperium’’ przyszła kolej na najnowszą płytę ,,NieWolnOść’’ wydaną pod koniec ubiegłego roku. Nowa płyta ma bardzo duży ciężar i jest kolejnym krokiem naprzód w hunterowskiej wizji tworzenia i grania muzyki. Utwory, zarówno muzycznie jak i tekstowo są z jednej strony syntezą wcześniejszych i częściowym powrotem do korzeni. Teksty natomiast opisują bardzo mocno obecne wydarzenia na świecie i w Polsce, mimo, że jak zwykle są one rozszczepiane pryzmatem historii i napisane w kontekście analogii do ubiegłych zdarzeń i ludzkich zachowań .

Podczas koncertu  usłyszeliśmy przekrój poprzednich płyt, i  premierowe utwory z nowej płyty. Starsi i młodsi fani zespołu byli zadowoleni bo usłyszeli to, co najbardziej lubią. Bardzo dobrze i dynamicznie zagrał też niemiecki Reload skutecznie rozgrzewając publiczność przed występem Huntera.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

PODZIEL SIĘ